חברת ניכיון הצ'קים אופל בלאנס: גידול של 22% בהכנסות; תיק האשראי – כ-70 מיליון שקל

הרווח הנקי של אופל, שבשליטת משפחת מזרחי גדל ב-46% לכ-2 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מגידול בתיק האשראי והקטנת הפרשות לחובות מסופקים ■ מנכ"ל אופל בלאנס: "בוחנים אפשרות לרכישת חברות פרטיות מקבילות הפעילות בתחום"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

לאחר האחים נאוי ופנינסולה, חברת ניכיון הצ'קים השלישית בבורסה, אופל באלאנס, פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2015, בהן הציגה גידול בהכנסות וברווח הנקי. הכנסות המימון של אופל, שבשליטת משפחת מזרחי, גדלו ברבעון בכ-22% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014, לכ-4.9 מיליון שקל. הרווח הנקי עלה ב-46% לכ-2 מיליון שקל, וזאת בעיקר כתוצאה מגידול בתיק האשראי והקטנת ההפרשות לחובות מסופקים.

אופל, שנסחרת לפי שווי שוק של כ-68 מיליון שקל, עוסקת בניכיון צ'קים, המרת מט"ח ושיווק כרטיסי אשראי נטענים. החברה פועלת בימים אלה ברקע לתיקון חדש בחקיקה, שיאפשר לראשונה לגופים חוץ בנקאיים לגייס אג"ח בהיקף של עד 2.5 מיליארד שקל. התיקון, שאושר כחלק מחוק ההסדרים, צפוי להביא לצמיחה בפעילותן של חברות המימון החוץ בנקאי, דוגמת אופל, האחים נאוי, פנינסולה וחברת ניכיון הצ'קים הרביעית בבורסה – אס.אר אקורדס.

בתשעת החודשים הראשונים גדלו הכנסות המימון של אופל בכ-20% והסתכמו בכ-14.2 מיליון שקל. הרווח לפני מיסים גדל בכ-26% והסתכם בכ-7.8 מיליון שקל, לעומת כ-6.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד; והרווח הנקי צמח בכ-28% לכ-5.7 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2014. מניית אופל עולה לאחר פרסום הדו"חות בכ-2%.

הנתונים בישראל מספרים על צ'קים חוזרים בהיקף של למעלה מששה מיליארד שקלים בשנה

נכון לסוף הרבעון השלישי, תיק אשראי הלקוחות של אופל הסתכם בכ-70 מיליון שקל, לעומת 50 מיליון שקל בסוף התקופה המקבילה, גידול של כ-41%. לשם השוואה, תיק האשראי של האחים נאוי – חברת ניכיון הצ'קים הגדולה בבורסה – עומד על כ-1.12 מיליארד שקל, ותיק האשראי של פנינסולה מסתכם בכ-370 מיליון שקל. התשואה על תיק האשראי עמדה על 31% במונחים שנתיים, בהשוואה לכ-34% בתקופה המקבילה.

אופל מממנת את פעילותה באמצעות הלוואות מבנקים, שיתרתן מסתכמת בכ-30 מיליון שקל, מהון עצמי, שיתרתו נכון לסוף הרבעון השלישי עמדה על 20.8 מיליון שקל, ואשראי ממקורות אחרים בהיקף של 25 מיליון שקל. החברה מסרה כי עסקות ניכיון הצ'קים ברבעון גדלו בכ-6% לעומת הרבעון השני ב-2015, והסתכמו בכ-118 מיליון שקל. ברבעון הפרישה אופל כ-92 אלף שקל לחובות מסופקים, בהשוואה לכ-236 אלף ברבעון המקביל. היקף ההפרשות לחובות מסופקים מסתכם כעת בכ-960 אלף שקל – כ-0.29% מתיק האשראי.

"אנחנו מצליחים לגדול, תוך שימור ושיפור איכות תיק הלקוחות ואיכות הפעילות של החברה וכל זאת תוך שמירה על ניהול הסיכונים עם תזרים מזומנים חיובי ועם הון עצמי הגדל בהתמדה. המערכת הבנקאית ממשיכה להביע בנו אמון והיקף מקורות העומדים לרשותנו גדל תוך שהוא תורם לגידול בפעילות וברווחיות", מסר דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס.

"החברה ממשיכה בבחינת אפשרות לרכישתן של חברות פרטיות בתחום פעילות זהה לזה של אופל (אינווסטנט ומירסני). השלמת המהלך תגדיל את בסיס הנתונים ויאפשר לחברה לבצע אנליזה ותהליך חיתום מהיר ואיכותי יותר. כמו כן היא תיתן לחברה יתרון של גודל הן מבחינת פיזור גאוגרפי והן מבחינת היקף תיק הלקוחות, כך שיהפוך את החברה לדומיננטית יותר בתחומה", הוסיף מזרחי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות