הצרכנים רוצים יותר בגדי ספורט - והמכירות של דלתא גליל בעולם מזנקות

החברה סיימה את הרבעון עם גידול של 6% במכירות ל-284.6 מיליון דולר, בהשוואה לרבעון המקביל ■ בנטרול השפעות מטבע, המכירות זינקו ב-12% ■ לצמיחה תרמה פעילות החטיבה הגלובלית, שבה דלתא מייצרת עבור מותגים כמו נייקי וקלווין קליין

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

דלתא גליל, יצרנית ההלבשה התחתונה שבשליטת אייזיק דבח, המשיכה גם ברבעון השלישי של 2015 להציג שיעורי צמיחה גבוהים, וזאת גם אם משקללים את השינויים בשערי המטבעות. החברה סיימה את הרבעון עם גידול של 6% במכירות ל-284.6 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014. בנטרול השפעות מטבע, המכירות זינקו בכ-12%. בתשעת החודשים הראשונים צמחו המכירות ב-5% ל-792.9 מיליון דולר (ב-11% בנטרול השפעות מטבע), לעומת התקופה המקבילה.

מי שהובילו את הצמיחה החדה – שנמשכת ברציפות בדלתא זה כמה שנים היו הפעילות בארה"ב (דלתא ארה"ב) וכן החטיבה הגלובלית פלח שוק עליון (המייצרת עבור מותגים בינלאומיים כמו נייקי, קלווין קליין, הוגו בוס ויקטוריה סיקרט ואחרים). מכירות דלתא ארה"ב גדלו ברבעון בכ-14.3% ל-133 מיליון דולר. הרווח התפעולי המגזרי הסתכם בכ-8 מיליון דולר. מכירות חטיבת פלח שוק עליון קפצו בכ-12.2% ל-73.5 מיליון דולר. הרווח המגזרי הסתכם בכ-8.1 מיליון דולר. הצמיחה החדה נבעה בעיקר מגידול במכירות מוצרי Activewear – כלומר, ביגוד לפעילות ספורטיבית שמייצרת החברה למותגים שונים, בהם נייק, ,Converse AVIA וחברות אחרות.

בפעילות בישראל (דלתא ישראל) ובפעילות בגרמניה (שיסר) נרשמה ירידה קלה בהכנסות, וזאת בעיקר כתוצאה מהשפעות שערי החליפין (חולשת היורו וחוזקת השקל). דבח, שמכהן כמנכ"ל דלתא, ציין שגם בישראל וגם בגרמניה נרשמה עלייה במכירות במונחי מטבע מקור. הוא הדגיש שהרבעון השלישי היה בהתאם לציפיות החברה, כשגם ברבעון וגם בתשעת החודשים הראשונים של 2015 נרשמה עם צמיחה דו ספרתית במכירות.

אייזיק דבח, מבעלי דלתאצילום: מוטי מילרוד

במהלך 5 השנים האחרונות זינקה מניית דלתא גליל עלתה בכ-350%, בהשוואה לעלייה של 16% בלבד במדד ת"א 100. הזינוק במניה נבע, במידה רבה, מהצמיחה המשולבת של דלתא בכלל מגזרי הפעילויות השונים ובשווקים הגיאוגרפיים השונים, ובכלל זאת, ייצור אופנה למותגים מובילים, ביצוע רכישות גדולות, שיתוף פעולה עם רשתות ריטייל גדולות (כמו וול מארט) ומכירות בגדי הספורט.

דבח הדגיש שבקבוצה ממשיכים להשקיע במנועי צמיחה לטווח ארוך, וזאת באמצעות שורה של מהלכים עסקיים שבוצעו באחרונה: רכישת המותג האמריקאי PJ Salvage, שיאפשר לדלתא להרחיב את פעילותה בתחום הלבשת הלילה והבית. חתימה על הסכם זכיינות עם Columbia לייצור הלבשה תחתונה לגברים ולנשים (יושק ב-2016); השקת מרכז פיתוח טכנולוגיית האל-תפר במטה חברת NIKE באורגון; והקמת המפעל החדש בווייטנאם, שייפתח במחצית הראשונה של 2016.

הרווח התפעולי של דלתא, בניכוי סעיפים חד פעמיים כמו הוצאות הרכישה של PJ Salvage, הסתכם ברבעון השלישי ב-22.1 מיליון דולר, עלייה של כ-1.8%. ה-EBITDA (רווח התפעולי לפני פחת והפחתות) עמד על 27.1 מיליון דולר, גידול של כ-4%. במהלך הרבעון ייצרה החברה תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת של 5.9 מיליון דולר, לעומת 14.8 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד.

גם הרווח הנקי של דלתא לפני סעיפים חד-פעמיים גדל ברבעון השלישי ב-2% לכ-14.1 מיליון דולר (מיוחס לבעלי המניות של החברה). החברה הודיעה שתחלק דיווידנד של 13.9 סנט למניה, כ- 3.5 מיליון דולר בסך הכול. במקביל, החברה שבה ואישרה מחדש את תחזיותיה השנתיות, והיא מריכה כעת כי הרווח הנקי ב-2015 יגיע ל-48.5-51.5 מיליון דולר, גידול של בין 0% ל-6% או גידול של 12% עד 18% בנטרול השפעת במטבע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"