הכנסות איתוראן ופוינטר נפגעו משינויים בשער החליפין

הכנסות איתוראן ירדו ב-6% לכ-44 מיליון דולר, הרווחיות התפעולית שלה נפגעה והרווח הנקי שלה ירד ב-21% ■ פוינטר רשמה ירידה קלה ברווח הנקי, שהסתכם ב-1 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת איתוראן ממשיכה להיפגע מחולשת המטבעות במדינות בהן היא פועלת מול הדולר. החברה הציגה ירידה של כ-6% בהכנסות ברבעון השני ל-43.8 מיליון דולר, ובנטרול השפעת המטבעות, ההכנסות גדלו ב-12%.

איתוראן פועלת בישראל, ברזיל, ארגנטינה וארה"ב והיא מספקת שירותים מונחי איתור, הכוללים מניעת גניבות של כלי רכב, שירותי איתור ומעקב אחרי כלי רכב גנובים. המניה נסחרת בנאסד"ק ובבורסה בתל אביב לפי שווי של 540 מיליון דולר. איתוראן מנוהלת על ידי אייל שירצקי, שאבא שלו איזי שירצקי שולט בכ-20% ממניות החברה.

אייל שרצקי, מנכ"ל איתוראן

הרווח התפעולי של איתוראן הסתכם ב-10 מיליון דולר (22.9% מההכנסות), לעומת כ-12.1 מיליון דולר (25.9% מההכנסות). הרווח הנקי של החברה עמד על 5.8 מיליון דולר או 0.28 דולר למניה בדילול מלא, לעומת 7.4 מיליון דולר או 0.35 דולר למניה ברבעון השני של 2014 - ירידה של 21%.

מספר המינויים של החברה גדל בכ-34 אלף מינויים נטו ל-879 אלף מינויים. בסוף הרבעון השני ב-2014 עמד מספר המינויים על 775 אלף. "אנו מאוד מרוצים מגידול שיא בבסיס המינויים שלנו אשר הואץ במהלך שני הרבעונים האחרונים. בעוד שלמטבעות היתה השפעה שלילית על התוצאות המדווחות במונחים דולריים, הבסיס העסקי נשאר חזק כתמיד כפי שמשתקף מגידול במספר המינויים", אמר אייל שרצקי, מנכ"ל משותף של איתוראן, שהוסיף כי "בטווח הארוך עובדה זו מבשרת טובות על עתידינו, בשל המינוף החזק הקיים במודל העסקי שלנו בו העלות השולית בהוספת מינוי הינה מינימלית. אנו מצפים לשמור ולהמשיך את מגמת השיפור בכל השווקים".

לחברה יש מדיניות של חלוקת 50% מהרווח הנקי כדיווידנד והיא הודיעה על חלוקת דיווידנד של 3 מיליון דולר.

הרווחיות התפעולית של פוינטר נמוכה יותר

פוינטר, חברה נוספת שפועלת באותה תחום, נפגעה גם היא מהתחזקות שער הדולר מול הריאל הברזילאי והשקל. הכנסות החברה ירדו ב-2.2% והסתכמו ב-25.3 מיליון דולר, אך בנטרול השינויים בשער החליפין צמחו הכנסות פוינטר ב-9%.

הרווח הגולמי של פוינטר מהווה כ-33% מההכנסות, לעומת שיעור של 51% אצל איתוראן. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-1.6 מיליון דולר, מעט פחות מהרווח התפעולי ברבעון המקביל ב-2014. שיעור הרווחיות התפעולית של פוינטר נמוך מאוד בהשוואה לזה של איתוראן ועומד על 6.5% מההכנסות.

הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם ב-1 מיליון דולר או 13 סנט למניה, לעומת 1.1 מיליון דולר או 15 סנט למניה ברבעון השני של שנת 2014. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ברבעון השני של 2015 ב-1.4 מיליון דולר, ירידה של 17% בהשוואה לרבעון השני ב-2014.

פוינטר, שבשליטת DBSI של יוסי בן שלום וברק דותן, קיבלה דרישה מהרשויות המס בברזיל לתשלום של 11.5 מיליון דולר. לפי רשויות המס במדינה, השירותים אותם מספקת החברה צריכים להיות מסווגים כשירותי תקשורת ולכן היא צריכה לשלם מע"מ בגובה 25% מכלל הכנסותיה.

הדרישה היא בעבור 2013-2012, והסכום הנדרש מורכב ממסים בגובה של -2.8 מיליון דולר, ריבית של מיליון דולר וכן קנס בגובה של 7.7 מיליון דולר. ככל הנראה, אלו השנים אותן בדקו רשויות המס, אך הן עלולות להעלות דרישה דומה גם לגבי השנים הבאות. בעבר התמודדה איתוראן עם דרישה דומה, אך הצליחה לבטל אותה באמצעים משפטיים.

אין נתונים להצגה
מניית איתוראן בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא