מכירות סינרון צמחו, הרווח התפעולי צנח

החברה, המפתחת מכשור רפואי לתעשיית האסתטיקה, עקפה את תחזית האנליסטים למכירות ולרווח למניה

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

סינרון, המפתחת מכשור רפואי לתעשיית האסתטיקה, עקפה את תחזית האנליסטים למכירות ולרווח למניה. ואולם ההיערכות לגידול משמעותי במכירות בארה"ב גרמה לירידה של 41% ברווח התפעולי של החברה ברבעון הראשון של 2015 לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הכנסות סינרון גדלו ב–11.6% ברבעון הראשון של 2015 לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב–63.4 מיליון דולר - גבוה מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסות של 62 מיליון דולר ברבעון החולף. ההכנסות צמחו ב–17%, בניכוי השפעת התחזקות הדולר. הצמיחה בהכנסות נבעה מהשקת מערכות אולטרה שייפ המיועדות להמסת שומנים ולהצרת היקפים, והשקת המוצר PicoWay המיועד להסרת קעקועים. סינרון מכרה 31 מערכות אולרטה שייפ במחיר ממוצע של 80 אלף דולר למערכת ברבעון הראשון של 2015 לעומת 53 מערכות ברבעון הרביעי של 2014, שבו הושק המוצר. ואולם עוד באפריל קפצו המכירות ל–56 מערכות, עובדה שמסבירה את האופטימיות של מנכ"ל סינרון, עמית מרידור, בנוגע ליכולתה של החברה לעמוד ביעד הכנסות של 20 מיליון דולר שהוצב לאולטרה שייפ ב–2015 - השנה המלאה הראשונה לשיווקה.

מרידור אמר כי הירידה במכירות ברבעון הראשון של 2015 נובעת מאפקט העונתיות, וכי כדי לעמוד ביעד מכירות של 20 מיליון דולר ב–2015, על החברה למכור 200 מערכות אולטרה שייפ. לדבריו, רופאים המחזיקים במכשיר יותר מחודשיים, רוכשים מוצרים מתכלים ב–7,000 עד 10,000 דולר לחודש, ובחברה סבורים כי יעמדו ביעד מכירות של 5 מיליון דולר של מכשירים מתכלים הנלווים לאולטרה שייפ ב–2015.

הרווח התפעולי של סינרון - על בסיס Non GAAP - ירד ב–41% ברבעון הראשון של 2015 לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב–1.1 מיליון שקל, למרות הגידול במכירות והשמירה על רווחיות גולמית גבוהה. הגורם המרכזי לירידה החדה ברווח התפעולי נבע מקפיצה במספר אנשי המכירות בארה"ב מ–35 ל–100, כולל 15 אנשי מכירות, ומהם שישה חדשים, בחטיבת האולטרה שייפ. הגידול במספר אנשי המכירות גרם לקפיצה של 24% בהוצאות המכירה והשיווק של החברה. לפיכך, ברור שלמרות גידול של 32% במכירות בארה"ב ברבעון החולף, צוות המכירות המורחב של החברה עדיין אינו פועל בצורה אופטימלית. לדברי מרידור, צוות המכירות יגיע לתפוקה מלאה בתוך תשעה חודשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?