דו"חות כספיים |

חברת מיילן הרוויחה 309 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015

הכנסותיה של מיילן צמחו ב-9% ברבעון החולף בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2014 והסתכמו ב-1.87 מיליארד דולר ■ מכירותיה של מיילן מחוץ לארה"ב ולאירופה צמחו ב-6% ל-392 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

מיילן צמחה ב-9% ברבעון הראשון של 2015 וב-15% בניכוי השפעת התחזקות הדולר. מיילן תיכנס בתחילת הרבעון השלישי אסיפה של בעלי מניותיה לצורך קבלת אישורם לרכישת חברת פריגו.

חברת מיילן שנאבקת בחברת טבע על השליטה בשוק התרופות הגנריות העולמי הרוויחה 309 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015, עליה של 18.7% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014 על בסיס Non GAAP כלומר בניכוי הפחתת נכסים לא מוחשיים, הוצאות הקשורות לרכישת עסקיה של חברת אבוט מחוץ לארה"ב והוצאות לרה ארגון. הרווח למניה היה 70 סנט, כלומר זהה לממוצע תחזיות האנליסטים לרווח למניה ברבעון הראשון של 2015.

הכנסותיה של מיילן צמחו ב-9% ברבעון החולף בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2014 והסתכמו ב-1.87 מיליארד דולר. מיילן צמחה ב-15% ברבעון החולף לעומת מקבילו ב-2014 על בסיס מטבעות קבועים, כלומר בניכוי השפעות התחזקות הדולר על המכירות באירופה ובשאר העולם שגרעה 93 מיליון דולר, בין השאר הודות לאיחוד עסקיה של אבוט מחוץ לארה"ב שנרכשו בסוף פברואר 2015 תמורת 5.3 מיליארד דולר.

רוברט קוריצילום: בלומברג

הת'ר ברש מנכ"לית מיילן ציינה שהצמיחה במכירות הייתה בכל אזורי העולם. הכנסותיה של מיילן מייצור ומשווק תרופות גנריות גדלו ב-9% בהשוואה למקביל וב-15% בניכוי השפעת התחזקות הדולר והסתכמו ב-1.6 מיליארד דולר. ההכנסות בצפון אמריקה גדלו ב-8% ברבעון החולף לעומת מקבילו והגיעו ל-845 מיליון דולר הודות להשקת מוצרים חדשים, רכישת עסקיה של אבוט בקנדה והעלאת מחירים. הצמיחה של מיילן באזור זה הייתה נמוכה מצמיחתה של טבע (37%) שנבעה בעיקר מהשקת הגרסה הגנרית לנקסיום ,תרופה נגד צרבת. מיילן הציגה תוצאות טובות בהרבה מטבע מחוץ לארה"ב.

הכנסותיה של מיילן בשוק הגנרי האירופי גדלו ב-14% (גידול של 33% בניכוי השפעת התחזקות הדולר כלפי היורו) והגיעו ל-406 מיליון דולר בעיקר הודות לרכישת עסקיה של אבוט, וכן גידול כמותי במכירות בצרפת ובאיטליה שקוזזו חלקית בהפחתות מחירים על ידי משרדי הבריאות באירופה. מיילן ציינה שמכירותיה באירופה צמחו בשיעור של 5% על בסיס מטבעות קבועים בניכוי המכירות שנבעו מרכישת עסקיה של אבוט. טבע לעומת זאת הציגה ירידה של 17% (ירידה של 2% במטבעות קבועים) באירופה ברבעון הראשון של 2015 כתוצאה מפיחות היורו כלפי הדולר , ונסיגה ממכרזים לא רווחיים ובמטרה לשפר את הרווחיות כולל ירידה של 15% בצרפת על בסיס מטבעות קבועים בעוד שמיילן ציינה בשיחת הועידה שקיימה לאחר פרסום הדוחות שביצועיה בצרפת ובאיטליה היו חזקים במיוחד.

מכירותיה של מיילן מחוץ לארה"ב ולאירופה צמחו ב-6% ל-392 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015 וב-12% בניכוי השפעת המטבעות כשמחצית הצמיחה נובעת מרכישת עסקיה של אבוט באוסטרליה וביפן והיתרה מהשקות חדשות של מוצרים באוסטרליה ומגידול כמותי במכירות של תרופות נגד איידס בהודו. מכירות המוצרים המקוריים של מיילן ובעיקר מזרק האדרנלין אפיפן לטיפול מהיר בחסימת דרכי הנשימה כתוצאה מתגובה אלרגית גדלו ב-8% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל לו ב-2014 והסתכמו ב-211 מיליון דולר.

הת'ר ברש מנכ"לית מיילן, סירבה להתייחס ישירות להצעת הרכש העוינת של טבע אולם רמזה אליה בלי הרף ותיארה אותה במרומז כעסקה שמטרתה היחידה היא יצירת חסכונות כדי להגדיל את הרווח למניה וליצור גשר שיאפשר לטבע להגיע לעסקה הבאה בעוד שאת הצעתה של מיילן לרכוש את פריגו תמורת 29 מיליארד דולר תיארה כעסקה בעלת הגיון אסטרטגי מוצק משום שהיא משלימה את היכולות, סל המוצרים והפריסה הגיאוגרפית של שתי החברות ומאפשר לחברה הממוזגת למנף את המגמות הבולטות בשוק התרופות כמו המעבר של תרופות מרשם למעמד של תרופות ללא מרשם רופא. ברש ציינה שהחברה משוכנעת שתשיג סינרגיות של 800 מיליון דולר בשנה הרביעית שלאחר השלמת העסקה למשל על ידי איחוד מפעלים לייצור חומרי גלם פעילים לתרופות.

לדבריה הצעת הרכש של מיילן לפריגו משקפת מכפיל 25 ביחס לרווח התפעולי התזרימי של פריגו ב-2014 בהנחה שרכישת החברה הבלגית אומגה היתה מתבצעת ב-1 בינואר 2014 . ברש דחתה את החישוב המטעה לדבריה של דירקטוריון פריגו בנוגע לשווי הצעת הרכש של מיילן וכינתה אותו מוטה אינטרסים אישיים.

ברש אמרה שהחברה מכינה הצעת רכש לבעלי מניותיה של פריגו ותכנס בתחילת הרבעון השלישי של 2015 את בעלי המניות של מיילן כדי לקבל את אישורם לרכישת פריגו. ברש רמזה שבשבועות הקרובים תערוך מיילן חריש עמוק בקרב בעלי המניות והביעה את בטחונה שהרקורד המצוין של רכישות עבר שבוצעו על ידי הצוות הניהולי הנוכחי של מיילן יאפשר לה להבטיח את תמיכת רוב בעלי המניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"