גזית גלוב הרוויחה 73 מיליון שקל, 9 הבכירים קיבלו תגמול בשווי של 83 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב של כצמן וסגל הפסידה 217 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2014 כתוצאה מהפסדים על השקעותיה של החברה הבת ATR במרכז ובמזרח אירופה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

"שותפיי, בעלי המניות. אנחנו מסכמים עוד שנה מוצלחת", כותב חיים כצמן, היו"ר ובעל השליטה בחברת גזית גלוב בפתח מכתבו לבעלי המניות שמלווה את הדו"ח הכספי של החברה ל-2014. השנה החולפת היתה לא רעה מכמה היבטים עבור גזית גלוב כמו גידול של 1.7% ברווח התפעולי הנקי ועלייה של 2% בתזרים המזומנים מפעילות מתמשכת ופחות מוצלחת כמו הפיאסקו בחברה הבת דורי אבל עבור כצמן עצמו ועבור דורי סגל סגן יו"ר החברה זו היתה שנה מוצלחת ביותר בעיקר כשזוכרים את היחס בין שווי התגמול שקיבלו שניהם לבין הרווח הנקי של החברה.

עלות שכרו של דורי סגל הגיעה ל-22.7 מיליון שקל ב-2014, כולל תשלום חד פעמי של 15 מיליון שקל שקיבל סגל מהחברה הבת FCR עבור סיום העסקתו כמנכ"ל. עלות שכרו של חיים כצמן הסתכמה ב-15.8 מיליון שקל כולל תשלום מבוסס מניות של 10.8 מיליון שקל. עלות שכר נאה קיבלה גם רחל לוין מנכ"לית לשעבר של החברה הבת ATR שזכתה לתגמול של 11.6 מיליון שקל כולל מענק של 5.2 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות של 2.8 מיליון שקל.

ATR היא החברה הבת שמנהלת נכסים מניבים במרכז ובמזרח אירופה ושהפסדי השערוך שלה הם הסיבה העיקרית שגזית גלוב חותמת את השנה המוצלחת בהפסד של 217 מיליון שקל לבעלי המניות. הרשימה הביזארית של מקבלי שכר בגזית גלוב מסתיימת עם אריה מינטקביץ', האיש שידע להתעשר מבנק דיסקונט ומחברת אלרון שתיים ממשמידות הערך הבולטות בבורסה, מקבל בתמורה להסכמתו לכהן כממלא מקום היו"ר בחצי משרה שכר בעלות של 3 מיליון שקל.

דורי סגל וחיים כצמן

9 מקבלי השכר הגדולים בגזית גלוב קיבלו תגמול בשווי כולל של 83 מיליון שקל. גם אם ננכה את מרכיב התשלום מבוסס המניות, למרות שאין סיבה כלכלית אמיתית לכך, יגיע שכרם של 9 הבכירים ל-52 מיליון שקל; אכן שנה מוצלחת לבכירים, קצת פחות מוצלחת לבעלי המניות שיסתפקו ברווח של 73 מיליון שקל ואולי צריכים לחשוב שנית על מבנה השותפות בינם לבין כצמן ובכיריו.

גזית גלוב הפסידה 217 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2014 לעומת רווח של 224 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013 בעקבות הפסד של 187 מיליון שקל שהסבו לה החברות המוחזקות, בעיקר בשל החברה הבת ATR שייצרה לגזית גלוב הפסד של 212 מיליון שקל בשל ירידת ערך נדל"ן להשקעה וירידת ערך נדל"ן להשקעה בפיתוח. גורם נוסף להפסד הגדול של גזית גלוב ברבעון החולף הוא הוצאות מימון של 794 מיליון שקל בהשוואה להוצאות מימון של 453 מיליון שקל ברבעון המקביל לו ב-2013 כתוצאה מהפסד משערוך נגזרים, בעיקר עסקות גידור מטבע מסוג SWAP בסכום של 338 מיליון שקל.

הכנסותיה של גזית גלוב מהשכרת מבנים ירדו ב-0.8% כתוצאה ממכירת נכסים ב-2014 שקוזז מהפעלה לראשונה של נכסים שפיתוחם הושלמה מהפעלת נכסים נוספים שנרכשו ב-2014 ומגידול בהכנסות מהנכסים הקיימים. הרווח התפעולי הנקי של החברה מהשכרת נכסים (NOI) ירד ב-1.8% ברבעון הרביעי של 2014 לעומת הרבעון המקביל ב-2013 והסתכם ב-840 מיליון שקל, שהם 66.7% מההכנסות לעומת 67.4% מההכנסות ברבעון המקביל ב-2013. הפגיעה בשורת הרווח הנקי מותנה כתוצאה מרווח של 699 מיליון שקל מעלייה בערך הנדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בפיתוח ברבעון הרביעי של 2014 לעומת רווחי שערוך של 436 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013.

מניית גזית גלוב בשנה האחרונה

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר