כתוצאה מעליית שווי הנדל"ן, רבד עברה לרווח של 23.4 מיליון שקל

הכנסות החברה מהשכרת נכסים ירדו ב-42% ל–33 מיליון שקל ■ שכרו של יו"ר החברה, יגאל אהובי, הסתכם ב-821 אלף שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הנדל"ן רבד, הנשלטת על ידי איש העסקים יגאל אהובי (64%), חברה של גלית גוטמן, שבבעלותה מגדל הפלטינום בתל אביב, פירסמה היום (ד') את דו"חותיה לרבעון האחרון של 2013 ולשנה כולה. החברה עברה מהפסד של 2.6 מיליון שקל ב–2012 לרווח של 23.4 מיליון שקל אשתקד. עיקר הרווח נובע מרווח מימוני ממכירת בניין סוויסקום בשווייץ, עדכון מסים נדחים והתייעלות תפעולית שאותה עברה החברה במהלך השנה.

רבד, הנסחרת בבורסה לפי שווי של 99.8 מיליון שקל, אימצה אסטרגיה להגדלת הנזילות ושיפור יחסי האיתנות הפיננסית. כחלק מאסטרטגיה זו מימשה החברה נכסים שלשיטת הדירקטוריון הגיעו למקסום התשואה, שהתזרים הפנוי בגינם הסתכם ב–68 מיליון שקל. החברה רכשה נכסים אחרים שיבטיחו לה תזרים מזומנים ותשואה אטרקטיבית.

תזרים המזומנים של רבד מפעילות שוטפת הסתכם ב–12.5 מיליון שקל. תזרים המזומנים מפעילות השקעה הסתכם ב–206.7 מיליון שקל ותזרים המזומנים מפעילות מימון הסתכם ב–211.7 מיליון שקל.

יגאל אהובי. מרשה לעצמי לשחרר אתו צילום: תומר אפלבאום

כתוצאה ממכירת מניות פיירלנד (המחזיקה בנכס מון בגרמניה) והפסקת איחוד דו"חותיה הכספיים עם הדו"חות הכספיים של החברה, מכירת נכס סוויסקום בשווייץ לצד מכירת שטחי משרדים בבניין הפלטינום, ירדו הכנסות החברה מהשכרת נכסים ב–42% והסתכמו ב–33 מיליון שקל לעומת 57 מיליון שקל ב–2012.

החברה רשמה רווח של 27 מיליון שקל משווי נדל"ן להשקעה לעומת הפסד של 9.6 מיליון שקל ב–2012. עיקר העלייה היה משווי נדל"ן בישראל של 11 מיליון שקל ושווי הנדל"ן באירלנד בסך 13 מיליון שקל.

עלות שכרו של אהובי, יו"ר דירקטוריון החברה, הסתכמה ב–821 אלף שקל. עלות שכרו של מנכ"ל החברה, שרון זכות, הסתכמה ב–1.2 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב