כלל ביטוח מסכמת את 2013 עם רווח כולל של 583 מיליון שקל

מדובר בעלייה של 300% לעומת הרווח הכולל בתקופה המקבילה אשתקד ■ עלות שכרו של המנכ"ל איזי כהן הסתכמה ב-18.1 מיליון שקל, כפי שנחשף ב-TheMarker

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

חברת הביטוח כלל ביטוח המנוהלת בידי איזי כהן פירסמה הבוקר את דו"חותיה השנתיים ל-2013. החברה סיכמה את השנה עם רווח כולל של 583 מיליון שקל - עלייה של 300% לעומת הרווח הכולל בתקופה המקבילה אשתקד. רווח זה מייצג תשואה של 17.1% על ההון.

הרווח בתקופה המקבילה אשתקד כולל סכום חד פעמי של כ-39 מיליון שקל בגין גארד וברודגייט. כמו כן, הרווח לתקופה כולל הוצאה חד פעמית בסך של כ-12 מיליון שקל בגין עדכון יתרות המס עקב שינוי בשיעור המס.

היקף ההכנסות מפרמיות שהורווחו ברוטו עומד על כ-9.289 מיליארד שקל לעומת כ-9.064 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-2.5%. דמי הגמולים של הקבוצה בגין פעילות פנסיה וגמל ב-2013 הסתכמו בכ-5.371 מיליארד שקל לעומת כ-4.819 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-11.5%. היקף הנכסים המנוהלים של כלל ביטוח הסתכם בסוף 2013 בכ-149 מיליארד שקל לעומת כ-133 מיליארד שקל בסוף 2012, גידול של כ-12%.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח צילום: עופר וקנין

הוצאות הנהלה וכלליות של החברה (בגין פעילות נפסקת ונמשכת) עמדו בשנת 2013 על 1.579 מיליארד שקל, ירידה של כ-145 מיליון שקל לעומת 1.724 מיליארד שקל בשנת 2012, קיטון של כ-8%. יתרת ההוצאה שנרשמה ב-2013 בגין פעילות שהופסקה מסתכמת בסך של כ-131 מיליון שקל. החלק הארי של סכום זה לא צפוי להיכלל בהוצאות בשנת 2014.

מי שנהנה מהעלייה ברווח הוא המנכ"ל כהן שעלות שכרו ב-2013 הסתכמה - כפי שנחשף ב-TheMarker - בעלות שכר של 18.1 מיליון שקל. כהן משתכר כ-180 אלף שקל בחודש ועלות שכרו השנתית הסתכמה ב-3.8 מיליון שקל. בנוסף כהן נהנה ממענק של 5.85 מיליון שקל (1% מהרווחי החברה להם הוא זכאי לפי החוזה) ותשלום מבוסס מניות של 8.4 מיליון שקל.

התשלום מבוסס המניות מקורו בסעיף בחוזה המאפשר הבשלה מוקדמת של האופציות במקרה של העברת שליטה. רואה החשבון שלומי שוב כתב על כך לפני כשנה והסביר: "במקרה של שינוי שליטה בכלל ביטוח, כהן זכאי לממש את כל האופציות שעדיין לא הבשילו עד לאותו מועד - כלומר, ההבשלה תואץ. מבחינה חשבונאית, האצת ההבשלה בנסיבות כאלה מטופלת כתנאי ביצוע, שאינו תלוי באחד הצדדים, המובא בחשבון בדו"חות בהתאם לתחזית להתרחשותו".

שוב כתב עוד כי: "האצת ההבשלה במקרה של חילופי שליטה כשלעצמם אינה כה טריוויאלית - כי היא מביאה לכך שההחלטות של בעל השליטה בנוגע להחזקותיו גורמות ליצירת עלות נוספת לציבור המחזיקים במניות החברה. כך, ייתכן שכתוצאה מכך שבעל השליטה נמצא בלחץ למכירה הוא ישית עלויות נוספות על הציבור, בבחינת 'אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה'".

שוב סיכם כי: "יכולה אמנם לעלות טענה כי האצת ההבשלה האוטומטית, שמספקת למנכ"ל מוטיבציה לסייע לחברה האם למכור את המניות, היא גם אינטרס של הציבור. ואולם, טענה זו אינה פותרת את חוסר הסימטריה בין בעלי המניות, מעבר לכך שיכול לעלות החשש לחשיבה קצרת טווח ושירות אינטרסים של בעל השליטה הקיים. הדבר מקבל משנה תוקף כשמדובר בחברה הנמצאת 'על המדף', כמו כלל ביטוח".

מניית כלל ביטוח בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש