תחום מלונות היוקרה באירופה העביר אלרוב נדל"ן לרווח נקי שלילי

הכנסות החברה טיפסו ב-5.5% ל-192 מיליון שקל ■ בשורה התחתונה ההפסד הנקי ברבעון הסתכם ב-3 מיליון שקל ■ אקירוב "ברבעון השני של השנה מלונות הבוטיק יעברו לרווחיות" ■ המניה יורדת ב-2.7%

דרור רייך
דרור רייך

אלרוב נדל"ן מבית אלפרד אקירוב פרסמה הבוקר את תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2013שלמרות עלייה בהכנסות החברה רשמה בשורה התחתונה רווח נקי שלישי. ההפסד נבע בעיקר מההפסדים של מלונות הקבוצה באמסטרדם ובלונדון כצפוי למלונות בתחילת דרכם. בחברה מעריכים כי ברבעון השני של שנת 2013 מלון הקונסבטריום באמסטרדם יעבור לרווחיות תפעולית.

ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-192 מיליון שקל, עלייה של 5.5% לעומת 182 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בחלוקה על פי מקורות, דמי השכירות אשר נבעו מהנכסים המניבים בישראל הסתכמו ב-25 מיליון שקל, לעומת 24 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. דמי השכירות מהנכסים המניבים בשווייץ וצרפת הסתכמו ב-50 מיליון שקל בדומה לרבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי הסתכם ב-28 מיליון שקל, לעומת כ-50 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הסיבה המרכזית לירידה היא מלונות הקבוצה באירופה - מלון הקונסרבטוריום באמסטרדם רשם הפסד תפעולי של 7.5 מיליון שקל ומלון קפה רויאל בלונדון (שפתיחתו טרם הושלמה באופן מלא) רשם הפסד תפעולי של 13.1 מיליון שקל.

אלפרד אקירוב

בשורה התחתונה ההפסד הנקי ברבעון הסתכם ב-3 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 20 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012 - מניית החברה מגיבה בירידה של 2.7%.

אלפרד אקירוב, יו"ר דירקטוריון אלרוב נדל"ן, מסר עם פרסום התוצאות: "מנוע הצמיחה העיקרי של הקבוצה לשנים הקרובות הוא תחום מלונות היוקרה באירופה, כמובן לצד פעילות הנדל"ן המניב בשוויץ, צרפת וישראל. אנו שבעי רצון מהתפתחות פעילותם של מלונות הקבוצה הן באמסטרדם והן בלונדון. להערכתנו ברבעון השני של השנה מלון הקונסרבטוריום באמסטרדם יעבור לראשונה לרווחיות. אנו פועלים במרץ על מנת להשלים את פתיחתו של מלון קפה רויאל בלונדון שזוכה להתעניינות רבה מצד הלקוחות וגורמים שונים בענף התיירות והמלונאות הבינלאומית".

מניית אלרוב נדל"ן בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?