בעקבות מכירת חלקים מבית הטקסטיל: הרווח התפעולי של דלתא עלה ב-23%

הכנסות חברת הטקסטיל ברבעון אמנם גדלו ב-12% ל-157 מיליון דולר, אך הרווח הגולמי נשחק בשל העלייה העולמית במחיר הכותנה

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

חברת הטקסטיל דלתא גליל שבשליטתו של אייזיק דבח, מפרסמת היום את דו"חותיה לרבעון הראשון של 2011, תוך שהיא מכריזה על חלוקת דיווידנד של 2 מיליון דולר או 0.854 דולר למניה.

מכירות דלתא ברבעון הראשון עלו ב-12% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-157.4 מיליון דולר. שולי הרווח הגולמי (אחוז הרווח הגולמי מתוך המכירות) נשחקו ועמדו על 18% לעומת שולי רווח של 20% ברבעון הראשון של 2010, בשל העלייה העולמית במחיר הכותנה, כך שהרווח הגולמי גדל ב-3% בלבד ביחס לרבעון המקביל.

עם זאת, הרווח התפעולי גדל ב-23% ביחס לרבעון המקביל, והסתכם ב-7.6 מיליון דולר. הגידול ברווח התפעולי נבע ממכירת קומת משרדים וחניון בניין בית הטקסטיל לאיש ההיי-טק יוסי אביב במרץ האחרון, כתוצאה ממנה רשמה רווח של 2.3 מיליון דולר. דלתא ממשיכה להשכיר את הקומה מידיו של אביב למשך שנתיים נוספות.

בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח נקי המיוחס לבעלי מניותיה של 5.8 מיליון דולר ברבעון או רווח מדולל למניה של 0.24 דולר – זינוק של 49% לעומת הרבעון המקביל. בנוסף למכירת הבניין, תרמו לרווח הנקי עליה בהוצאות המימון.

דלתא עוסקת בייצור ועיצוב מוצרי הלבשה תחתונה וגרביים. לחברה שלושה תחומי פעילות: השוק העממי בארה"ב, במסגרתו היא מוכרת לרשתות הקמעונאיות הגדולות, החטיבה הגלובאלית, במסגרתה היא מוכרת למותגים דוגמת טומי הילפיגר או קונברס ודלתא ישראל. רובו של הייצור מתבצע במפעלים במזרח הרחוק ובבמזרח התיכון. במסגרת זו, הופסקה הפעילות במפעל במצרים למשך שבוע במהלך הרבעון, בשל המהומות, אך לא גרמה להשפעה על התוצאות.

אייזיק דבח, מנכ"ל דלתאצילום: יח"צ

עוד היום הודיעה החברה כי החלטה להקצות לשני עובדים בחברה 7,000אופציות במחיר מימוש של 7.56 דולר לאופציה - מחיר המניה הממוצע בחודש האחרון ונמוך ב-4% ממחירה הנוכחי בשוק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית