הרווח הכולל של הפניקס ברבעון השלישי זינק ל-323 מיליון שקל

הרווח הכולל של הפניקס ברבעון זינק ל-323 מיליון שקל ■ מנכ"ל הפניקס מסביר את הגידול ברווח ב"ניהול סיכונים אפקטיבי ושימוש מיטבי בערוצי הפצה של הקבוצה"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימון
מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימוןצילום: פאביאן קולדורף

הפניקס רשמה עלייה של 280% ברווח הכולל ברבעון השלישי - כך עולה מדו"חות החברה שהתפרסמו הבוקר. החברה סיכמה את הרבעון ברווח כולל המיוחס לבעלי המניות בסך כ-323 מיליון שקל, בהשוואה ל-87 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הסיבה לעלייה ברווח היא שיפור בחיתום הביטוחי וכן רוח גבית משוק ההון.

הפניקס היא חברת הביטוח השנייה שמפרסמת את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי, ונראה כי משבר הקורונה לא ממש הותיר את חותמו על החברה. החברה סיכמה את תשעת החודשים של השנה עם רווח כולל של 494 מיליון שקל. ברבעון הראשון ההפסד הכולל של החברה הסתכם ב-577 מיליון שקל.

עוד עולה מהדו"ח כי כשליש מהרווח הכולל של החברה לפני מס בתשעת החודשים מקורו בבית ההשקעות אקסלנס ובסוכנויות הביטוח של החברה. רווח הקבוצה מסוכנויות ביטוח ושירותים פיננסיים הוא כ-243 מיליון שקל, והרווח לפני מס של הקבוצה הוא 728 מיליון שקל.

מניית הפניקס

מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימון, אמר כי "בזמן שמשבר הקורונה ממשיך להוות אתגר משמעותי למשק, הקבוצה השכילה לבצע פעולות משמעותיות כדי לחזק את איתנותה הפיננסית ולמצב את עצמה כמובילת שוק. תוצאות הקבוצה לתקופה זו מביאות לידי ביטוי חלק מהפעולות שבוצעו. פעולות הכוללות בין היתר: ניהול השקעות ממוקד תשואה, חדשנות טכנולוגית, סינרגיה בין חברות הפורטפוליו של הקבוצה, ניהול הון יעיל, ניהול סיכונים אפקטיבי ושימוש מיטבי בערוצי הפצה של הקבוצה - סוכנויות הביטוח והערוץ הישיר.

בניין חברת הפניקסצילום: דן קינן

"במהלך החודשים האחרונים החברה שוקדת על הכנת תוכנית אסטרטגיה רב-שנתית שנוגעת למגוון תחומי פעילות הקבוצה. החברה תציג את תוכניתה האסטרטגית לשוק ההון בתחילת דצמבר".

עוד עולה כי דירקטוריון החברה אישר מדיניות חלוקת דיווידנד חדשה, לפיה בחל ב-2021 החברה תחלק דיווידנד שנתי בשיעור שלא יפחת משיעור של 30% מהרווח הכולל של החברה הניתן לחלוקה (בניכוי רכישה עצמית של מניות ככל שבוצעה על פי התוכנית שפורסמה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker