פריון: נסכם את 2020 עם הכנסות של כ-300 מיליון דולר

החברה הצליחה להזניק את הכנסותיה מפרסום ב-76% ל-37.9 מיליון דולר - והמניה עולה ב-0.4%, על אף המגמה השלילית בבורסה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דורון גרסטל, מנכ"ל פריוןצילום: דודו בכר

הריחוק החברתי והתחברותם של האנשים לטלוויזיות החכמות והטלפונים הסלולריים הזניקה את הכנסותיה של פריון ברבעון השלישי של 2020. החברה הצליחה לעקוף את תחזיות האנליסטים.

סך הכנסות החברה הסתכמו ב-83.4 מיליון דולר, כ-27% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות החברה נבע מהכנסות מפעילות פרסום שנפגעה קשות בשני הרבעונים הראשונים של הקורונה. פעילות זו רשמה זינוק של 76%, והכנסותיה הסתכמו ב-37.9 מיליון דולר ברבעון האחרון. הפעילות המשמעותית ביותר של פריון, פעילות החיפוש, השתפרה הרבעון ב-3% והציגה הכנסות בסך 45.5 מיליון דולר. זאת בעוד התחזיות של האנליסטים צפו שפריון תסגור את הרבעון עם הכנסות בסך 79.2 מיליון דולר.

מניית פריון

החברה - שמספקת פתרונות פרסום דיגיטליים המסנכרנים בין פלטפורמות חיפוש, רשתות חברתיות ואתרי תוכן - השקיעה 49.9 מיליון דולר, כ-60% מהכנסותיה, בעלויות רכש לקוחות ומדיה. זאת, בהשוואה ל 34.2 מיליון דולר, כ-52% מהכנסותיה ברבעון המקביל ב-2019. הגידול החד בשיעור עלויות הרכש נבע בעיקר מרכישת פעילות חברות CIQ ו-PubOcean.

בשורת התחתונה, פריון הציגה למשקיעים רווח של 2.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2020, כ-26% פחות מהרבעון המקביל אשתקד. אך הרווח על בסיס Non-GAAP גדל ב-19% ל-5.9 מיליון דולר, והיווה כ-7% מסך ההכנסות. הרווח למניה הסתכם ב-8 סנט, המשקף ירידה של 27% לעומת הרבעון המקביל. ואילו הרווח למניה על בסיס Non-GAAP גדל ב-17% והסתכם ב-21 סנט. ה-EBITDA המתואם ברבעון השלישי זינק ב-15% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-8.7 מיליון דולר - כ-10% מההכנסות.

מנכ"ל פריון נטוורק, דורון גרסטל, ציין כי "פריון מתמודדת בהצלחה עם השלכות המגפה הודות לאסטרטגיית גיוון המוצרים שיישמנו בשוק הפרסום הדיגיטלי טרם המגפה. ביצועינו השתפרו גם בזכות יישום התוכנית להפחתת הוצאות, שסייעה לשמור על הרווחיות לצד השקעה בחיזוק הטכנולוגיה שלנו. עם ההתאוששות בשוק הפרסום הדיגיטלי, מאמצינו ממצבים את פריון למחצית שנייה חזקה מהצפוי עם פוטנציאל צמיחה משמעותי בשנים הבאות.

"ככל שהרבעון התקדם, גדלו תקציבי הפרסום ובמיוחד בפלח הטלוויזיות החכמות – המהוות ערוץ משלים למפרסמים המעוניינים להנגיש את המסר השיווקי לקהל המטרה בכל המדיות האפשריות. שילובן של ContentIQ ו-PubOcean בפעילותה הכוללת של פריון הושלם. כעת, מספקת הטכנולוגיה הייחודית שלנו למשווקים ולמנהלי קמפיינים את היכולת 'ללכוד ולשכנע'. אנו מאפשרים להם להגיע לקהלי יעד ממוקדים ולהשיג לקוחות חדשים באמצעות אתרי תוכן מותאמים העונים על הצרכים השיווקיים. פתרונות אלה מתורגמים לצמיחה בהכנסות וברווחיות של פריון".

גרסטל הוסיף ואמר כי "בנוסף לצמיחה המואצת בהכנסות, הצלחנו לשפר משמעותית את הרווחיות ותזרים המזומנים ברבעון השלישי. שיפור זה צפוי להימשך. מוקדם יותר באוקטובר העלנו את התחזית למחצית השנייה של 2020 להכנסות של 174-164 מיליון דולר, ול-EBITDA מתואם של 18-16 מיליון דולר. אסטרטגיית גיוון המוצרים והמודל הפיננסי מספקים לנו צמיחה ארוכת טווח והחזר אטרקטיבי על ההשקעה לבעלי המניות".

בפריון צופים לסכם את 2020 עם הכנסות בסך 300-290 מיליון דולר ו-EBITDA מתואם של 27-25 מיליון דולר. תזרים המזומנים התפעולי של פריון נחתך ב 6.6 מיליון דולר בהשוואה ל-11.1 מיליון דולר ברבעון המקביל, כתוצאה מפעילות רכישת CIQ ו-PubOcean. אך למרות זאת, בקופת החברה נותרו 60 מיליון דולר, שמאפשרים לה לשרת את התחייבויותיה שמסתכמות ב-22.9 מיליון דולר. ההתחייבויות כוללות קו האשראי בסך 12.5 מיליון דולר אותו פתחה החברה כחלק מהיערכות להשלכות מגפת הקורונה. בניכוי התחייבויות אלה בקופתה של פריון כיום יש 37 מיליון דולר נטו.

בניגוד למגמה השלילית בבורסה בתל אביב - המניה עולה קלות ומתחזקת ב-0.4%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker