הקורנה פגעה ברווח של ילין לפידות: ירד ב-9% ברבעון השני

לאחר פרסום הדו"ח, החברה תחלק דיווידנד של 38 מיליון שקל, ש-50% מתוכו תקבל חברת האם אטראו שוקי הון

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר לפידות, מנכ"ל משותף בילין לפידות
יאיר לפידות, מנכ"ל משותף בילין לפידותצילום: דודו בכר

בית ההשקעות ילין לפידות סיכם את הרבעון השני של השנה עם רווח של 39.4 מיליון שקל, לעומת רווח של 43.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019 - ירידה של 9%. זאת בעקבות ירידה בהכנסות החברה בעיקר בתחום קרנות הנאמנות.

הרווח במחצית השנה הסתכם ב-77.6 מיליון שקל לעומת רווח של 82.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 6%. היקף הנכסים המנוהל על ידי החברה הסתכם ב-82.9 מיליארד שקל, לעומת היקף נכסים של 92.6 מיליארד שקל בסוף 2019. החברה חילקה דיווידנד של 42.5 מיליון שקל ביוני. כעת, לאחר פרסום הדו"ח, החברה תחלק דיווידנד של 38 מיליון שקל, ש-50% מתוכו תקבל חברת האם אטראו שוקי הון.

מניית אטראו שוקי הון

משבר הקורונה פגע קשה במגזר קרנות הנאמנות, שסבל מפידיונות כבדים. כך, ילין לפידות סבל מפידיונות של 3.7 מיליארד שקל במחצית הראשונה של השנה. בדו"ח מציינת החברה כי היא ממשיכה בפעילותה כרגיל, כאשר חלק מעובדיה ממשיך בעבודה מהבית.

"לא ניתן להעריך את מלוא השלכות המשבר ואת קצב החזרה לשגרה של השווקים הפיננסיים, שכן הם תלויים במידה רבה בהיקף התמיכות הממשלתיות, עומק המיתון בישראל, עומק המיתון בעולם ועוד", נכתב בדו"ח החברה. "נסיבות אלה עלולות להשפיע לרעה על פעילות המשק בכלל ועל תחום ניהול ההשקעות בפרט. מבחינת ילין לפידות, המשבר עשוי להביא לגידול בפידיונות, לקיטון בהפקדות לקופות הגמל וקרנות הנאמנות ובתשואתה מהשקעות ולבסוף - לירידה בנכסים המנוהלים ופגיעה בתוצאות העסקיות". עם זאת, בילין לפידות מעריכים כי על בסיס היערכות נכונה יתאפשר המשך פעילות בשגרה, בהתאם לאסטרטגיה שהותוותה על ידי החברה, גם במקרה של הימשכות המשבר או הימשכות האטה בכלכלה העולמית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker