הפניקס ברבעון השני: רווח כולל של 748 מיליון שקל - הגבוה בענף

הרווח הכולל ממגזר פעילות ביטוח כללי בינואר-יוני 2020 הסתכם בכ-67 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין חברת הפניקס
בניין חברת הפניקסצילום: דן קינן

הפניקס סיימה את הרבעון השני של 2020 עם רווח כולל של 748 מיליון שקל ורווח כולל של 171 מיליון שקל במחצית הראשונה, כך עולה מהדו"ח הכספי שפירסמה החברה הבוקר (א'). מחר תפרסם חברת הביטוח הראל את דו"חותיה, וניתן יהיה לראות אם הפניקס תישאר בעלת הרווח הגבוה בענף. המקור לעליות ברווחיות החברה הוא בעליות בשוק ההון שנוצלו נכון על ידי מנהלי ההשקעות של החברה, וכן בעלייה ברווח החיתומי בפעילות הביטוח של הקבוצה.

מהחברה נמסר כי "ברבעון השני החלה לבוא לידי ביטוי הסינרגיה בין חברות הקבוצה ויכולות ההפצה של החברה הן הישירים והן באמצעות סוכנים, וזאת על אף הירידה בדמי הגמולים ברבעון - בעיקר בשל התמשכות משבר הקורונה. תוצאות תוכנית הפרישה מרצון שביצעה החברה במהלך הרבעון עדיין אינן באות לידי ביטוי בתוצאות הקבוצה לרבעון זה, וצפויות להתבטא ברבעונים הבאים. במהלך הרבעון השני בנתה הפניקס תוכנית ליציאה מהמשבר שכללה בניית תשתיות, העמקת פעילויות הדיגיטל, שיפור מערכי השירות, יישום תכניות התייעלות, בנייה ויישום של סינרגיה קבוצתית חזקה, ניהול סיכונים הדוק ויצירת הזדמנויות פיננסיות על ידי חטיבת ההשקעות. כל אלו באו לידי ביטוי ברווחיות הרבעון השני ויבואו לידי ביטוי משמעותי יותר בעתיד".

מניית הפניקס

הרווח הכולל ממגזר פעילות ביטוח כללי בחציון הראשון הסתכם בסך של כ-67 מיליון שקל בהשוואה לרווח כולל בסך של כ-434 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הקיטון ברווח נבע מירידה משמעותית בהכנסות מהשקעות בהשוואה לחציון המקביל אשתקד ומהקטנת ההתחייבויות הביטוחיות בביטוח בענפי חובה וחבויות בחציון המקביל אשתקד בסך של כ-155 מיליון שקל לפני מס - וזאת בגין הגדלת ריבית ההיוון בפיצוי נזקי ל-3%. הקיטון ברווח בנטרול הירידה בהכנסות מהשקעות והקטנת ההתחייבויות הביטוחיות בחציון המקביל אשתקד נובע מנזקי מזג האוויר שהשפיעו על ענפי רכב רכוש וענפי רכוש ומהפסד בענף ביטול טיסה בשל התפשטות נגיף הקורונה. 

מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימון
מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימוןצילום: פאביאן קולדורף

בתחום הבריאות, הרווח הכולל לפני מס הסתכם בחציון הראשון וברבעון השני בסך של כ-226 מיליון שקל וכ-176 מיליון שקל בהתאמה בהשוואה לרווח בסך של כ-87 מיליון שקל וכ-72 מיליון שקל בחציון וברבעון המקבילים, בהתאמה. 

בית ההשקעות אקסלנס סיכם את החציון עם רווח כולל לפני מס בסך של כ-95 מיליון שקל בהשוואה לכ-87 מיליון שקל בחציון המקביל. על אף הירידה בהיקף הנכסים המנוהלים כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה, והירידות בשווקים הפיננסיים שהביאו לירידה בהכנסות מדמי הניהול, החברה הציגה עלייה ברווח בעיקר מפעילויות עשיית השוק בקרנות הסל וחבר בורסה. כלומר, החברה נהנתה מפתיחת החשבונות למסחר עצמאי בבורסה. 

מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימון, אמר: "תוצאות הרבעון השני מוכיחות שוב שניהול ההשקעות המוביל בפניקס הנשען מחד על יכולות מקצועיות ודינמיות, ומאידך על ניהול סיכונים אחראי ומוקפד לצד שיפור מתמיד בתוצאות החיתום - מייצרים ערך לאורך זמן. אנו מתחילים לראות תוצאות ראשוניות של מימוש אסטרטגיה להגדלת הסינרגיה ושיתופי הפעולה בין חברות הקבוצה, הפניקס, אקסלנס וערוצי ההפצה, דבר שהביא לצמיחה ושיפור הרווחיות גם בחברות המוחזקות. טרום משבר הקורונה הפניקס החלה לפעול באופן יזום לשיפור התשתית הטכנולוגית שלה, הן בחיזוק ושדרוג הבסיס והיסודות והן בהקמת זרוע טכנולוגית שתהווה בסיס עתידי לפיתוח והגברת שיתופי פעולה בארץ ובעולם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker