קבוצת אלקטרה: פעילות התשתיות בישראל קיזזה את החולשה בשאר המגזרים

ההכנסות במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל עלו ברבעון השני ב-15% למיליארד שקל לעומת הרבעון המקביל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: לירון אלוני
ערן אזרן

אלקטרה, מקבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020. החברה הרוויחה ברבעון החולף כ-40 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לכ-41.6 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה, זהו קיטון של 4%.

הכנסות הקבוצה ברבעון השני של השנה טיפסו ב-4.1% לכ-1.79 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.72 מיליארד שקל ברבעון המקביל ב-2019. עיקר הגידול נבע ממגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, שקיזז את החולשה ביתר מגזרי הפעילות. הרווח הגולמי ברבעון הסתכם ב-149.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-159.5 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה.

ההכנסות במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל עלו ברבעון השני של 2020 בכ-15% לכמיליארד שקל, בהשוואה לכ-874 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי במגזר עלה ברבעון בכ-138% ל-43.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-18.1 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. הגידול נבע בעיקר מעלייה בהיקפי הביצוע בפרויקטים של החברה בתחומים של קבלנות ראשית לתשתיות והתקנת מערכות אלקטרו-מכניות.

במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, הסתכמו ההכנסות ברבעון ב-288.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-296 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. הרווח התפעולי במגזר זה הסתכם ברבעון השני של השנה ב-12.9 מיליון שקל, בהשוואה לכ-23.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – כלומר, ירידה של 50%. הירידה נבעה מהשפעת מגבלות שהוטלו על חלק מלקוחות החברה בחו"ל.

אלקטרה

במגזר שירות ואחזקה הסתכמו ההכנסות ברבעון בכ-466 מיליון שקל, בהשוואה לכ-506 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה– ירידה של 8%. הרווח התפעולי במגזר זה הסתכם ברבעון השני של 2020 ב-43.4 מיליון שקל, בהשוואה לכ-49.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום הסתכמו ההכנסות ברבעון בכ-68.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-82.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019– ירידה של 17%. הרווח התפעולי במגזר זה הסתכם ברבעון ב-6.1 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-14.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של כ-60%, שנבע מההאטה במכירת יחידות דיור בעקבות המגבלות שהטילה הממשלה.

במגזר הזכיינות רשמה החברה ברבעון הכנסות של כ-46 מיליון שקל, בהשוואה לכ-60 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – ירידה של כ-25%. החברה רשמה ברבעון השני רווח תפעולי במגזר זה של כ-2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במקביל לפרסום הדו"חות, החליט דירקטוריון אלקטרה על חלוקת דיווידנד לבעלי המניות בסך 30 מיליון שקל בגין רווחי המחצית הראשונה לשנת 2020. נכון לסוף יוני, לחברה יתרות נזילות (מזומנים ושווי מזומנים וניירות ערך סחירים) של כ-547 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם בכ-1.26 מיליארד שקל.

לנה וייסביין, אנליסטית אי.בי.אי, התייחסה לדו"חות הכספיים: "בהתאם לצפי, דו"ח רבעון שני מגלם פגיעה בתוצאות על רקע אירועי קורונה. הפגיעה היא בעיקר במגזר שירותי אחזקה ומגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל. לצד ההרעה בתוצאות במגזרים הנ"ל, החברה שיפרה באופן משמעותי את עמדתה במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל וזאת עקב האצת מיזמי תשתיות בתקופת הסגר וכן ביצוע עבודות הקשורות להקמת מחלקות ומעבדות קורונה.

"במהלך המחצית השנייה של 2020 אנו צופים התאוששות הדרגתית בפעילות הקבוצה בחו"ל וכן בפעילות שירותי אחזקה. כמו כן, להערכתנו, אלקטרה תמשיך במגמת שיפור התוצאות במגזר פרויקטים ותשתיות בישראל. במהלך התקופה האחרונה הקבוצה דיווחה על מספר זכיות במכרזים שונים, כגון שירותי אחזקה עבור חברת רפאל, עבודות תשתית בגבעה הצרפתית בירושלים וכן הזכייה האחרונה במכרז של הנתיבים המהירים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker