ליברה מסכמת את הרבעון השני של השנה עם רווח כולל של 670 אלף שקל

את מחצית השנה הראשונה החברה מסכמת עם רווח כולל של 1.8 מיליון שקל - לעומת הפסד כולל של 1.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אתי אלישקוב, מנכ"לית ומייסדת ליברה
אתי אלישקוב, מנכ"לית ומייסדת ליברהצילום: אבי מועלם

חברת הביטוח הדיגיטלית ליברה מסכמת את הרבעון השני של השנה עם רווח כולל של 670 אלף שקל, לעומת הפסד כולל של 1.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. את מחצית השנה הראשונה החברה מסכמת עם רווח כולל של 1.8 מיליון שקל לעומת הפסד כולל של 1.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

הפרמיות שהורווחו (ברוטו) במחצית הראשונה של 2020 ההסכתמו ב-55.6 מיליון שקל ,לעומת 19.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. ואולם מה שיותר חשוב הוא סך הפרמיות בשייר, שהוא סך ההכנסות לחברה לאחר שמבטחי המשנה לקחו את חלקם. סך הפרמיות בשייר במחצית הראשונה הסתכמו ב-18.2 מיליון שקל, לעומת 6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019. כלומר, מתוך סך של 55 מיליון שקל נותר בידי החברה רק 32%.

כאמור, הרווח הכולל לאחר מס במחצית הראשונה הסתכם ב-1.8 מיליון שקל,  לעומת הפסד כולל לאחר מס של 1.6 מיליון שקל בתקפה המקבילה. המעבר מהפסד לרווח במחצית הראשונה של השנה בכלל וברבעון השני בפרט מקורם בגידול בפעילות של החברה, שתרם לכיסוי הוצאותיה הקבועות והמשתנות.

בתקופה של הרבעון השני של 2020 נרשמו הוצאות הנהלה וכלליות שאינן מיוחסות למגזרי הפעילות בסך של כ-95 אלף שקל, לעומת סך של כ-56 אלף שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. עיקר הגידול הוא בהוצאות השיווק.

ליברה מתמקדת בביטוחי רכב והחלה להרחיב את הפעילות שלה גם לביטוח דירה. סך הפרמיות ברבעון השני של 2020 בביטוח דירה הסתכמו ב-443 אלף שקל, לעומת 145 אלף שקל ברבעון המקביל. סך הפרמיות בשייר ברבעון השני של 2020 הסתכם ב-87 אלף שקל, לעומת סך של 4,000 שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

החברה ציינה עוד כי בעקבות משבר הקורונה, כ-50% מעובדי החברה עובדים מהמשרדים והיתרה עובדים מהבית. אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית ליברה ציינה: "ליברה ממשיכה להציג מגמת צמיחה ומעבר לרווחיות, הרבה לפני תוכניות העבודה שלנו ולמרות משבר הקורונה. ברבעון השני של השנה הובילה ליברה את מהפיכת הניודים בתחום ביטוח הרכב. מאז ההשקה ועד היום ניידה החברה כ-1,800 פוליסות וחסכה בכך לציבור הצרכנים כ-500 שקל בממוצע למבוטח. אני מעריכה כי מגמת הצמיחה תימשך והחברה תגדיל את נתח השוק שלה גם ברבעון הבא על ידי המשך פעילות הניודים והשקות של מוצרים חדשים נוספים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום