צמיחה בקרן ג'נריישן קפיטל: ההכנסות ברבעון גדלו ב-260% לכ-40 מיליון שקל

הרווח לפני מס ברבעון השני הסתכם בכ-35.1 מיליון שקל, לעומת 12 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן קפיטל
ערן אזרן

קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל של ארז בלשה ויוסי זינגר פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020: הכנסות הקרן הסתכמו ברבעון השני בכ-40.5 מיליון שקל, לעומת 15 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019 - גידול של 260%. עיקר ההכנסות נובע מהגידול נטו בשווי הוגן של החברות המוחזקות, ובעיקר מיוחסות לאחזקות בסולגרין, בון תור ורפק אנרגיה.

באחזקה בסולגרין, העוסקת בתחום האנרגיה המתחדשת, נרשמה עלייה בשווי הוגן נטו ברבעון של כ-20.4 מיליון שקל; באחזקה בבון תור, העוסקת בתחום ההיסעים, נרשמה עלייה בשווי הוגן נטו של כ-6.7 מיליון שקל; ובאחזקה ברפק אנרגיה נרשמה עלייה של כ-6 מיליון שקל. מה-1 ביולי ועד סמוך לפרסום הדו"ח הכספי עלתה מניית סולגרין משמעותית בשוק. העלייה הגדילה את שווי ההשקעה של ג'נריישן בכ-82 מיליון שקל, שצפויה לקבל ביטוי ברבעון השלישי של 2020.

הרווח של ג'נריישן לפני מס ברבעון השני הסתכם בכ-35.1 מיליון שקל, לעומת 12 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ברבעון בכ-27 מיליון שקל, לעומת 9.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. נכון לסוף יוני, הונה העצמי של החברה הסתכם בכ-946 מיליון שקל, בהשוואה להון עצמי של כ-385.9 מיליון שקל בסוף יוני 2019.

בג'ינריישן ציינו הוצאות המס של החברה נובעות מהכרה בחבות עתידית לתשלום מס ולא מתשלום מס בפועל, כאשר ככל שהמלצות הוועדה לקידום הקמת קרנות נסחרות להשקעה בתשתיות יאומצו בחקיקה ויחולו על החברה, חבות מס זו צפויה להתבטל או לכל הפחות לקטון משמעותית.

גנ'ריישן קפיטל הוקמה במאי 2018 והשלימה בפברואר 2019 הנפקה ראשונית לציבור (IPO) שלאחריה הפכה לקרן הסחירה הראשונה בישראל שבאמצעותה יכול ציבור המשקיעים להשקיע בתחומי התשתיות והאנרגיה. הקרן נסחרת לפי שווי של כ-875 מיליון שקל. מאז ההנפקה, הקרן ממשיכה לבצע עסקות, על מנת להגדיל את הפורטפוליו.

החודש, עידכנה ג'נריישן כי רפק אנרגיה (50%) חתמה על הסכם ייסוד שותפות במסגרתה תושלם רכישת תחנות הכוח בשורק ובאשקלון מידי דלק ישראל. רפק אנרגיה תהיה השותף הכללי בשותפות ותחזיק ב-35% מהשותפות, כאשר ביתרה יחזיקו קבוצת מגדל (45%) ועמיתים (20%). השלמת העסקה כפופה להתקיימות תנאים מתלים.

במאי 2020 הושלמה עסקה לרכישת מלוא הון המניות של חברת GES מידי קבוצת עזריאלי תמורת כ-105 מיליון שקל. גנריישן, באמצעות GES (100%), השלימה ביוני רכישת החזקה של 50% בחברת דקל תשתיות מקבוצת האחים יעקובי תמורת סך כולל של כ-60 מיליון שקל. דלק פועלת בתחום המיון אשפה ביתית וטיפול בקרקעות מזוהמות.

באותו החודש ג'נריישן גם חתמה על מזכר הבנות לרכישת 23%-70% במתקן ההתפלה בפלמחים לפי שווי (100%) של 420 מיליון שקל. למועד הדו"ח, החברה מנהלת משא ומתן להתקשרות בהסכם המחייב. בפברואר 2020 הושלמה עסקה במסגרתה העמידה ג'נריישן הלוואת מזנין בסך 140 מיליון שקל לתחנות הכח אלון תבור ורמת גבריאל ("הצפוניות").

ארז בלשה, שמכהן כמנכ"ל ג'נריישן קפיטל, אמר: "אנו מסכמים את הרבעון השני עם גידול בהכנסות וברווח הנקי, כאשר התוצאות הטובות מגיעות בצל משבר הקורונה ומדגישות את ההשפעה הנמוכה יחסית של התנודות במחזור הכלכלי על פורטפוליו הנכסים של ג'נריישן שממוקד בתחום התשתיות ומורכב מנכסים בעלי חשיבות קריטית לתפקודן התקין של המערכות השונות במדינה. פרוטפוליו ההשקעות שלנו מציג ביצועים מעולים תוך עמידה ביעדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker