משבר הקורונה: דלתא הפסידה 53 מיליון דולר; צופה שתחזור לרווחיות ברבעון הבא

עיקר הפגיעה נרשמה במגזרי דלתא ארה"ב ודלתא מותגי פרימיום, שמכירותיהם נחתכו ב-45%-65% ברבעון השני. החברה אינה צופה חלוקת דיווידנדים השנה – ולא סיפקה תחזיות להמשך ■ אייזיק דבח: "ביולי נרשמה התאוששות במכירות"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא גליל, במפעלי החברה
ערן אזרן

משבר הקורונה ניכר היטב בתוצאותיה הכספיות של יצרנית האופנה דלתא, שבשליטת אייזיק דבח. החברה סיימה את הרבעון השני של 2020 בהפסד עמוק של 53 מיליון דולר, לעומת רווח של 5.1 מיליון דולר ברבעון השני של 2019. כלל מגזרי הפעילות, פרט לישראל, סיימו את הרבעון בהפסד. בנטרול סעיפים חד פעמיים, ההפסד הסתכם ב-23 מיליון דולר, לעומת 8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. חרף ההפסד, החברה צופה שתחזור לרווחיות ברבעון הבא.

"תוצאות הרבעון השני משקפות את המשך ההשפעה הגלובלית של מגפת הקורונה. עם זאת, אנו שבעי רצון מהעובדה שהתוצאות היו טובות מכפי שהערכנו בדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון", אמר אייזק דבח, מנכ"ל דלתא גליל. "במהלך הרבעון יזמנו תכנית ארגון מחדש מקיפה, שצפויה לשפר את היעילות התפעולית ותתרום לצמיחה החל מהרבעון השלישי. אנו רואים התאוששות הדרגתית במרבית המגזרים שלנו. פתחנו את הרבעון השלישי עם תוצאות חזקות ביולי".

המכירות של דלתא התכווצו ברבעון השני ב-27% ל-270.9 מיליון דולר בעקבות המשבר וסגירת החנויות, לעומת 373.9 מיליון דולר ברבעון השני אשתקד. המכירות במחצית הראשונה קטנו בכ-18% ל-603.6 מיליון דולר לעומת התקופה המקבילה. הקיטון בא לידי ביטוי בכל תחומי הפעילות – אך בעיקר במגזרי דלתא ארה"ב ודלתא מותגי פרימיום. בדלתא ארה"ב נרשמה צניחה של 45% בהכנסות, עם הפסד תפעולי של 7 מיליון דולר; בדלתא מותגי פרימיום (רשתות האופנה מקבוצת VF) נרשמה ירידה של 65% במכירות, עם הפסד תפעולי של 18 מיליון דולר.

במגזר פלח שוק עליון (ייצור עבור מותגים כמו נייקי, קלוויין קליין וכו') רשמה דלתא ירידה מתונה יחסית של 4% בהכנסות, בשל איחוד תוצאותיה של חברת Bogart, שנרכשה בשנה שעברה. עם זאת, הפעילות הניבה הפסד תפעולי של 19 מיליון דולר. מגזר דלתא מותגים אירופאים (מותגי שיסר ואמיננס), נרשמה ירידה של 14% במכירות, וההפסד התפעולי הסתכם בכ-17 מיליון דולר.

מניית דלתא

בניגוד למגמה הכללית, בישראל המכירות ירדו בשיעור מתון של 4%, והרווח הנקי קפץ פי שתיים ל-6.5 מיליון דולר. החולשה בכלל מגזרי הפעילות של דלתא קוזזה בחלקה בעלייה של 163% במכירות אונליין באתרי הקבוצה. בחודשי הסגר, נרשם זינוק של עשרות עד מאות אחוזים באתרי הקבוצה ברחבי העולם. בישראל, המכירות באתר זינקו במארס ב-343% וב-958% באפריל.

בעקבות הירידה במכירות, דלתא עברה להפסד תפעולי של כ- 55.4 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת רווח תפעולי של 14.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי בנטרול סעיפים חד פעמיים ברבעון השני הסתכם ב- 16.2 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי בסך של 17.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח תפעולי תזרימי (EBITDA) נפל ברבעון השני ב-82% ל-6.7 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת 37.3 מיליון דולר ברבעון השני של 2019.

במאמץ להתמודד עם השלכות משבר הקורונה, דלתא נקטה בכמה פעולות, שכללו הוצאת כמות משמעותית של עובדים לחל"ת ברחבי העולם; הפחתה של 20%-10% בשכר ההנהלה הבכירה עד סוף השנה; ביטול או צמצום הוצאות שיווק ותקורות; והפחתת השקעות לא הכרחיות. לפי דלתא, הצעדים הללו תרמו לתזרים המזומנים התפעולי החזק ברבעון השני וליציבות בגובה ההפסד התפעולי לפני פריטים חד פעמיים לעומת רבעון הראשון, חרף הקיטון במכירות.

נכון לסוף יוני, החוב הפיננסי נטו של דלתא הסתכם בכ-306 מיליון דולר, קיטון של יותר מ-50 מיליון דולר לעומת סוף יוני 2019. ההון העצמי הסתכם בכ-410 מיליון דולר. החברה – שמחזיקה ביתרות נזילות של כ- 255.6 מיליון דולר - אינה צפויה לחלק דיווידנד בגין 2020. לחברה. החברה ניצלה מסגרות אשראי בנקאיות חדשות בסכום של 79 מיליון דולר, ונטלה הלוואות בערבות מדינה מבנקים בישראל, גרמניה ובשווייץ בסך של כ- 40 מיליון דולר במהלך הרבעון השני.

מניית דלתא ירדה מתחילת השנה ב-50%. לאחר פרסום התוצאות הכספיות, המניה עולה בכ-7%. שווי החברה מסתכם כעת בכ-1.1 מיליארד שקל. כתוצאה ממשבר הקורונה והמשך האי ודאות סביב המגיפה, דלתא לא סיפקה תחזיות כספיות ל-2020.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker