מזרחי טפחות: אייל עופר רכש מניות במעל 100 מיליון שקל; המניה עולה ב-3%

עופר, בעל השליטה בבנק לצד האחים דודי ודרורית ורטהיים, רכש בתוך פחות מחודשיים מניות בבנק ביותר מ-150 מיליון שקל - וכעת הוא מחזיק בכ-23% ממניותיו

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אייל עופר
אייל עופרצילום: Rory Lindsay

מניית מזרחי טפחות מרכזת היום (שלישי) את מחזור המסחר הגבוה ביותר בבורסה בתל אביב - כ-134 מיליון שקל - לאחר שבעל השליטה, אייל עופר, הגדיל את החזקותיו בבנק. עופר השקיע בחודש שעבר כ-55 מיליון שקל בבנק, וכעת רכש חבילה נוספת של מניות מזרחי טפחות בשוק (יותר מ-0.5%) בתמורה ליותר מ-100 מיליון שקל, ובכך הגדיל את החזקותיו לכ-23%. כך, תוך פחות מחודשיים, רכש עופר מניות של מזרחי טפחות ביותר מ-150 מיליון שקל.

בעקבות הרכישות, מניית מזרחי טפחות עולה בכ-3%, שכן בעסקות רכישת מניות הרוכש בדרך כלל משלם פרמיה על מחיר המניה בשוק, בעוד שבעסקות של מכירת מניות המוכר מעניק לרוכשים הנחה מסוימת על מחיר השוק.

מניית מזרחי טפחות

עופר הוא שותף בגרעין השליטה במזרחי טפחות, לצד האחים דודי ודרורית ורטהיים (21.5%). זאת לאחר שבשנה שעברה מכר עופר את החזקותיו בחברת אחים עופר השקעות, השולטת בענקית הקניונים מליסרון, לבני דודיו ליאורה ודורון עופר - ובתמורה רכש מהם חבילה גדולה של מניות מזרחי טפחות. בכך עקפה משפחת עופר את דרישות החוק לצמצום הריכוזיות, שקבע כי עליה להפריד החזקות ריאליות משמעותיות מהחזקות פיננסיות משמעותיות.

בנק מזרחי טפחות פירסם אתמול את תוצאותיו לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2020. אלה היו הדו"חות האחרונים של המנכ"ל הפורש אלדד פרשר, שיוחלף בחודש הבא על ידי משה לארי, ראש החטיבה הפיננסית בבנק. הבנק מתרכז כעת בהשלמת עסקת המיזוג של בנק אגוד לתוכו, ובימים הקרובים הוא צפוי לפרסם הצעת רכש מלאה לרכישת מניות אגוד מידי ציבור בעלי מניותיו.

מזרחי סיים את הרבעון עם רווח נקי של 360 מיליון שקל - ירידה של 37% לעומת הרבעון המקבילצילום: עזרא לוי

מזרחי סיים את הרבעון השני של 2020 עם רווח נקי של 360 מיליון שקל - ירידה של 37.5% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הרווח הנקי של גילם תשואה להון של 9%. עיקר הירידה ברווח נובעת מגידול של 180% בהוצאות להפסדי אשראי לעומת הרבעון המקביל, שהגיעו ל-98 מיליון שקל.

הרווח הנקי בכלל המחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-717 מיליון שקל - ירידה של 27% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח של מזרחי במחצית הראשונה גבוה ביותר מפי 2 מזה שהציג בנק הפועלים, הבנק הגדול במדינה. הכנסות המימון של מזרחי הסתכמו ברבעון השני ב-1.4 מיליארד שקל - ירידה של 14.3% לעומת הרבעון המקביל.

הבנק הפריש במחצית הראשונה של השנה 118 מיליון שקל בגין משכנתאות (65 מיליון שקל ברבעון הראשון ו-53 מיליון שקל נוספים ברבעון השני) – לתיק ששווה 140 מיליארד שקל, עם צמיחה של כ-7% מתחילת השנה. המשכנתאות מהוות כ-65% מסך תיק האשראי של הבנק.

נכון לסוף יוני, היקף האשראי למשכנתאות שבגינן נדחו התשלומים במזרחי עמד על כ-37 מיליארד שקל. נכון ליום שני שעבר, היקף האשראי למשכנתאות ירד לכ-22 מיליארד שקל. במזרחי מזהים כי למרות שיעורי האבטלה הגבוהים, הלקוחות חוזרים לשלם משכנתאות בתקופה האחרונה, דבר שנתמך במגמה המסתמנת של עלייה במחירי הדירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker