לקראת רכישת גולן: ההפסד של סלקום ברבעון העמיק ל-46 מיליון שקל

הכנסות חברת הסלולר ירדו ב-7.1% ברבעון השני של 2020 לעומת המקביל ב-2019 ■ המשבר השפיע מהותית על ההכנסות משירותי נדידה, שנחשבים רווחיים ביותר ■ סלקום נמצאת כיום לקראת שני מהלכים אסטרטגיים: רכישת גולן טלקום ופרישת רשת דור 5

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אבי גבאי, מנכ"ל סלקום
אבי גבאי, מנכ"ל סלקוםצילום: מוטי מילרוד

על רקע משבר הקורונה, ירדו הכנסות חברת סלקום ב-7.1% ברבעון השני של 2020 לעומת הרבעון המקביל ב-2019, כך עולה מדו"חות הכספיים שפירסמה החברה. סלקום רשמה הפסד של 46 מיליון שקל ברבעון השני של 2020, לעומת הפסד של 35 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה - גידול של 30%.

משבר הקורונה השפיע מהותית על סלקום בגין הירידה בהכנסות משירותי נדידה, שנחשבים רווחיים ביותר. תחום שירותי הסלולר ירד ב-8.3% ברבעון לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בהתאם, ה-EBITDA המתואם (רווח לפני מסים והפחתות) של החברה מתחום הסלולר ירד ב-23.3%, ל-125 מיליון שקל. כתוצאה מהירידה בהכנסה משירותי סלולר צנחה ההכנסה החודשית הממוצעת מלקוח ל-46.9 שקל בחודש - ירידה של 9.6% לעומת הרבעון המקביל ב-2019.

מניית סלקום

במגזר הנייח הצליחה סלקום להגדיל את ההכנסות משירותים, אך רשמה ירידה חדה במכירות ציוד בעקבות סגירת החנויות ומוקדי השירות בתקופת הקורונה, ולכן המגזר כולו רשם ירידה בהכנסות.

מספר מנויי האינטרנט של החברה צמח ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל ב-2019, בעוד מספר מנויי הטלוויזיה ירד לאור מחיקה של 5,000 לקוחות ממצבת הלקוחות הפעילים של החברה. נכון לסוף הרבעון, לסלקום יש 245 אלף מנויי טלוויזיה.

הוצאת העובדים לחל"ת וצמצום הוצאות המכירה והשיווק שיפרו מעט את מצבה של סלקום ברבעון בשני, וה-EBITDA המתואם של החברה כולה ירד ב-4.7%. התזרים החופשי של החברה נחתך ל-24 מיליון שקל לעומת 55 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019, על רקע תשלום מענקי פרישה כחלק מתוכנית הפרישה של מאות עובדים בחברה. מהלכים אלה ונוספים של צמצום הוצאות נועדו לשפר את מצבה של סלקום לקראת 2021. 

סלקום נמצאת כיום לקראת שני מהלכים אסטרטגיים - השלמת הרכישה של גולן טלקום ופרישת רשת דור 5. החברה גייסה השנה 200 מיליון שקל ומימשה 400 מיליון שקל מתיק ההשקעות שלה כדי לממן את העסקה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker