בזק בקורונה: פלאפון ירדה, אבל ההכנסות והרווחיות גדלו

קבוצת בזק רשמה רוווח של 270 מיליון שקל ברבעון השני של 2020, לעומת הפסד של 1.5 מיליארד שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה ■ פלאפון הרוויחה מיליון שקל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מזרחי, מנכ"ל בזקצילום: רונן טופלברג
נתי טוקר

קבוצת בזק רשמה רוווח של 270 מיליון שקל ברבעון השני של 2020, לעומת הפסד של 1.5 מיליארד שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה, שנבע מהפסדים חשבונאיים ומחיקת נכסים. תקופת הקורונה השפיעה בעיקר על הכנסות פלאפון משירותי נדידה, וחברת הסלולר סיימה את הרבעון עם רווח של מיליון שקל.

הקורונה דווקא שיפרה את מצבה של חברת בזק הקווית. אחרי ירידה עקבית בהכנסות, שנבעה בעיקר מהירידה בשירותי טלפוניה ותחרות באינטרנט, פעילות בזק הקווית חזרה לצמוח ורשמה הכנסות של 1.04 מיליארד שקל - גידול של 2.4% לעומת הרבעון המקביל.

הגידול נבע מתחום האינטרנט, אך בעיקר מתחום תקשורת נתונים ושירותים עסקיים שגדלו על רקע משבר הקורונה. בזק הצליחה לעצור את נטישת המנויים באינטרנט והגדילה את מצבת הלקוחות הקמעוניים.

הפגיעה המשמעותית כתוצאה מהקורונה היתה בפלאפון, שרשמה ירידה של 8.4% בהכנסות ברבעון השני - ל-394 מיליון שקל על רקע הפגיעה בשירותי הנדידה.

משרדי בזק בתל אביבצילום: AMIR COHEN/רויטרס

התחרות בענף הביאה גם לירידה של 7.4% בהכנסות של בזק בינלאומי, אך היא סיימה את הרבעון עם רווח של 21 מיליון שקל - כפול מהרבעון המקביל.

חברת הלוויין yes המשיכה לסבול מירידה בהכנסות, של 5.3%, אך מנגד רשמה עלייה קטנה במצבת המנויים ל-557 אלף. 

ה-EBITDA המתואם של קבוצת בזק ברבעון השני הסתכם בכ-958 מיליון שקל - עלייה של כ-4%. החוב הפיננסי נטו של הקבוצה הסתכם בכ-7.54 מיליארד שקל בהשוואה לכ-8.42 מיליארד שקל בסוף הרבעון המקביל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker