ההכנסות של אירודרום טיפסו ל-6.2 מיליון שקל; המניה עולה ב-8%

החברה, שמספקת פתרונות ושירותים בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים, הפסידה 10 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2020 ■ הרווח הגולמי הסתכם ב-3 מיליון שקל ■ שווי מניות החברה שבידי בעל השליטה, המנכ"ל רועי דגני, עלה ל-37 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
כלי טיס בלתי מאויש
כלי טיס בלתי מאוישצילום: AFP
שלי אפלברג
שלי אפלברג

דו"חותיה הכספיים של קבוצת אירודרום, שעוסקת ביישום פתרונות ושירותים בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים בזירה הביטחונית והטמעת מערכות של כטב"מ, התקבלו בברכה בקרב המשקיעים. המניה מזנקת היום (ג') בבורסה ב-8.3% במחזור ער של 2.5 מיליון שקל לשווי של 74 מיליון שקל. שער מניית אירודרום – 126.7 אגורות.

ההכנסות של אירודרום טיפסו במחצית הראשונה ל-6.2 מיליון שקל, לעומת 2.8 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019. הרווח הגולמי במחצית הראשונה של 2020 הסתכם ב-3 מיליון שקל, לעומת 586 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח התפעולי המתואם של אירודרום במחצית הראשונה של 2020 הסתכם ב-1.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של 559 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד. תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת היה חיובי ובמחצית הראשונה של 2020 הסתכם ב-2.5 מיליון שקל, לעומת תזרים בהיקף של 582 אלף שקל בלבד בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה הפסידה 10.1 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2020, לעומת הפסד של 447 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד העצום נבע מרישום חשבונאי של מיזוג אל שלד שנשלט בעבר על ידי נעם לניר, אפליי, והוצאות לא תזרימיות בגין תשלום מבוסס אופציות שניתנו לבעלי השליטה והעובדים.

מניית אירודרום

בחברה מזהירים בדו"ח כי התפתחות של מיתון עולמי וצמצום של תקציבי הביטחון במדינות שונות, ובהן ישראל, תוך הפניית מקורות תקציביים ליעדים אחרים כגון בריאות, עשויים להשפיע מהותית על פעילותה של החברה, הכנסותיה ותזרים המזומנים שלה.

לפי הדו"ח, השפעות הקורונה באו לידי ביטוי עד כה בדחיית הכנסות מפרויקטים בחו"ל – שנדחו כתוצאה ממגבלות התנועה הבינלאומיות והפסקת הטיסות לישראל וממנה. בחברה הסבירו שחלק מהעובדים שוהים בחו"ל במטרה לבצע חלק מהפרויקטים.  

בעל השליטה ומנכ"ל החברה, רועי דגני, ויתר על חלק משכרו בגין התקופה של מארס-אוגוסט במטרה לעזור לחברה לנקוט בצעדי התייעלות וצמצום הוצאות. ציון ספיר, אריאל בן דיין ואביעד פרידמן, דירקטורים בחברה, ויתרו גם הם על הגמול השנתי שלהם הם זכאים בגין תפקידם.

שווי מניות החברה שבידי דגני (54%) עלה ל-37 מיליון שקל. כמו כן, הוא מחזיק ב-3.3 מיליון אופציות שאותן הוא יכול לממש במחיר של 98 אגורות למניה במשך חמש שנים ממועד הענקתן. חלק מהאופציות יבשילו בתום שנה מרגע הענקתן, חלק מהאופציות יבשילו בתום שנתיים וחלק מהאופציות יבשילו בתום שלוש שנים.

לאירודרום יתרת הפסדים צבורה בהיקף של 14.6 מיליון שקל וגירעון בהון החוזר בהיקף של כ-391 אלף שקל וגירעון בהון עצמי של בסך של כ-404 אלף שקל. הגירעון בהון מסתכם ב-6 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker