שלי אפלברג
שלי אפלברג

הירידה בתקציבי הפרסום בשל התפשטות מגפת הקורונה פגעה גם בפעילות של חברת הפרסום הדיגיטלי פריון נטוורק, שסיכמה את הרבעון השני של השנה עם הפסד של 2.2 מיליון דולר, לעומת רווח של 2.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.  

"אני מרוצה מיכולתנו להתמודד מול התנאים המאתגרים של התקופה הנוכחית", אמר מנכ"ל החברה, דורון גרסטל, לאחר פרסום הדו"חות שבהם הציגה החברה ירידה חדה של 12% בהכנסות מפרסום, שהסתכמו ברבעון השני ב-18.7 מיליון דולר; וירידה של 1% בהכנסות של פעילות החיפוש, שהסתכמו ב-41.7 מיליון דולר. את הירידה החדה בפעילות הפרסום הצליחה פריון לנטרל מעט באמצעות רכישת פלטורמת הפרסום ContentIQ ב-14 בינואר השנה.

בשורה הסופית, סך הכנסותיה של פריון ירדו ב-5% ברבעון השני בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019, והסתכמו ב-60.3 מיליון דולר. עלויות רכש לקוחות המדיה של החברה ברבעון השני הסתכמו ב-36.8 מיליון דולר, והן היו 61% מסך ההכנסות, לעומת 33.2 מיליון דולר - שהיו 52% מההכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה.

מניית פריון נטוורק

פעילות העסקים הדלילה בתחום הפרסום נגסה באופן קשה בתזרים המזומנים התפעולי של החברה, שנחתך ב-98% והסתכם ב-200 אלף דולר, לעומת תזרים חיובי של 8.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בקופתה של פריון נותרו בסוף הרבעון 48 מיליון דולר. בניכוי החוב לבנקים, קופת המזומנים נטו הסתכמה ב-35.4 מיליון דולר .

גרסטל ניסה להסיט את תשומת לב המשקיעים מהתוצאות העגומות של הרבעון השני ולהסביר שיש להסתכל על התוצאות במחצית כולה. "יש לבחון את ההשלכות הפיננסיות של מגפת הקורונה בהסתכלות רחבה יותר", הוא אמר. "תוצאות המחצית הראשונה של השנה היו טובות מהציפיות המוקדמות. הודות לגיוון בפעילותנו והתאמת מבנה ההוצאות, הצלחנו במהירות למתן את הירידה בתקציבי הפרסום ועלויות החשיפה בשל המגפה. זה איפשר לנו לשמור על רווחיות תפעולית ותזרים מזומנים, תוך חיזוק יכולותינו הייחודיות בעולם המדיה הדיגיטלית.

"הכנסות חטיבת החיפוש של פריון גדלו ב-8% במחצית הראשונה של השנה, למרות ירידה של יותר מ-15% בתעשיית הפרסום מבוסס החיפוש בתקופה זו. למרות הירידה הגלובלית בהיקף החיפוש הממומן, אנו ממשיכים להגדיל את מספר החיפושים הממומנים המסופקים למיקרוסופט-בינג, ומשוכנעים שהתייצבות מחירי החשיפה תביא לשיפור בתוצאות חטיבת החיפוש במחצית השנייה של השנה".

פריון חוזה שבמחצית השנייה של השנה היא תהנה מהכנסות בהיקף של 160-50 מיליון דולר. סמנכ"ל הכספים של פריון, מעוז סגרון, הוסיף: "התנופה, ההתייעלות והשיפור במדדי הביצוע בפעילויות הפרסום והחיפוש מובילים אותנו למסקנה שלפיה הרע ביותר מאחורינו, וכי צפוי שיפור הדרגתי. ה-EBITDA המתואם במחצית השנייה של השנה צפוי להסתכם ב-13-11 מיליון דולר, לעומת 8.7 מיליון דולר במחצית הראשונה".

ברמה שנתית, צופה פריון שהיא תסיים את השנה עם הכנסות של 286-276 מיליון דולר, ו-EBITDA מתואם של 20-22 מיליון דולר.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker