טאואר החמיצה את תחזית הרווח ונופלת ב-8%

יצרנית השבבים האנלוגיים אמנם הציגה שיפור בהכנסות וברווח ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון וצופה לצמיחה ברבעון השלישי - אבל החמיצה את תחזית הרווח ברבעון השני ■ היא הציגה ירידה של 3% במסחר המוקדם בנאסד"ק, זאת אחרי עלייה של 72% מהשפל במארס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבדה של טאואר
מעבדה של טאוארצילום: אייל טואג

חברת טאואר, שמפתחת ומייצרת שבבים אנלוגיים, צמחה ברבעון השני של השנה בהשוואה לרבעון הראשון, וצופה להמשך הצמיחה גם ברבעון השלישי. טאואר, שמנוהלת על ידי ראסל אלוונגר, עמדה בתחזית ההכנסות לרבעון השני של השנה אולם הרווח הנקי המדווח והמתואם שלה היו נמוכים בסנט למניה מממוצע תחזיות האנליסטים. מניית טאואר מגיבה בירידה של 8.7% במסחר בתל אביב ובירידה של 3% במסחר המוקדם בנאסד"ק, זאת אחרי עלייה של 72% מהשפל במארס.

טאואר הרוויחה 19 מיליון דולר שהם 18 סנט למניה ברבעון השני של השנה, גידול של 12% בהשוואה לרבעון הראשון וירידה של 9% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הכנסותיה צמחו ב-3.3% ברבעון השני בהשוואה לרבעון הראשון של השנה ועלו ב-1.3%, לעומת הרבעון המקביל ב-2019, והסתכמו ב-310 מיליון דולר.

מניית טאואר

טאואר צופה שהכנסותיה ברבעון השלישי יצמחו ב-3.2% לעומת הרבעון השני של השנה. אלוונגר אמר שהעובדה שהחברה צופה לצמיחה על רקע ירידה צפויה בשווקים מעידה על הביקוש לסל המוצרים של החברה ולגידול בנתח של החברה בשוק שבבי התקשורת, וכן על הערך הרב שהשוק מייחס לשבבי הסיליקון גרמניום של החברה (SiGe), שמיועדים למרכזי נתונים. לדבריו, המוצרים החדשים שהחברה השיקה לשווקים חדשים בתחום ניהול ההספק התקבלו יפה והחברה צופה צמיחה משמעותית בפלח זה של שוק השבבים.

אלוונגר אמר שמגמת הגיוון של סל המוצרים של החברה באמצעות כניסה לאפליקציות חדשות והגדלת נתח השוק איפשרה לחברה להציג תוצאות טובות בסביבה מאתגרת. הרווח הגולמי של טאואר גדל ב-9.8% ברבעון השני של השנה לעומת הרבעון הראשון, וב-8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019. הוא הסתכם ב-58 מיליון דולר שהם 18.6% מהמחזור, בהשוואה ל-17.5% מהמחזור ו-17.4% מהמחזור ברבעון הראשון של השנה וברבעון השני של 2019 בהתאמה.

הרווח התפעולי טאואר גדל ב-35% ברבעון השני של השנה לעומת הרבעון הראשון, וב-25% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019. הוא הסתכם ב-22 מיליון דולר - שהם 7.1% מהמחזור - לעומת 5.5% מהמחזור ו-5.8% מהמחזור ברבעון הראשון של השנה וברבעון השני של 2019 בהתאמה. שורת הרווח הנקי של טאואר היתה צומחת בקצב מהיר יותר לעומת הרבעון הראשון של השנה ולא יורדת לעומת הרבעון השני של 2019 אלמלא הפרשה למס בשיעור של 10.4% מהרווח לפני מס, לעומת הטבות מס ברבעון הראשון של השנה וברבעון המקביל ב-2019.

גורם אחר שמיתן את השיפור ברווח הנקי היה המיעוט ברווחי המיזם המשותף Tpsco ביפן ברבעון החולף, בעוד שברבעון הקודם וברבעון המקביל ב-2019 הסב המיזם הפסד. הפעילות השוטפת של טאואר יצרה עודף של 67 מיליון דולר בתזרים המזומנים ברבעון השני של השנה בהשוואה לעודף תזרימי של 68 מיליון דולר ו-72 מיליון דולר ברבעון הראשון וברבעון המקביל ב-2019 בהתאמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker