אינטרקיור של אהוד ברק מציגה הפסד צורם של 47.2 מיליון שקל

החברה הבת קנדוק ממשיכה לצמוח בהכנסות, אך עדיין מציגה הפסד של 1.6 מיליון שקל ■ הירידה נובעת מקריסת חברת ריגנרה, שנכשלה בניסוי והובילה למחיקת ענק של 39 מיליון שקל בדו"חות של אינטרקיור שהשקיעה בה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יו"ר קנדוק, אהוד ברק
אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור, במטה חברת קנדוקצילום: עופר וקנין

מניית חברת הקנאביס אינטרקיור, שמנוהלת על ידי אלכס רבינוביץ', ירדה היום (רביעי) בבורסה ב-1.5%, לאחר שדיווחה הלילה על הפסד כבד של 47.2 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. החברה, שהיו"ר שלה הוא אהוד ברק, סבלה מתזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת של 3.9 מיליון שקל - כ-95% יותר מהרבעון המקביל ב-2019.

קופת המזומנים של החברה הידלדלה, ונותרו בה כעת 17.3 מיליון שקל בלבד - כ-71% פחות מהרבעון המקביל אשתקד. ההון המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-213 מיליון שקל - כ-21% פחות מהתקופה המקבילה בשנה שעברה.

השינוי העיקרי בדו"חות הכספים של אינטרקיור קשור לקריסתה של פעילות חברת הביוטק ריגנרה שבבעלותה. ריגנרה נכשלה בניסיון לפתח טיפול למחלת אוטם העצב האופטי בעין - מחלה הגורמת לאובדן כושר ראייה עד עיוורון. אינטרקיור נאלצה לבצע מחיקת ענק של 39.3 מיליון שקל בגין שווייה של ריגנרה, לאחר שבמאי דיווחה אינטרקיור שגינרה נכשלה בניסוי קליני שלב 3 לתרופה שפיתחה.

כעת אינטרקיור ומנהליה יידרשו להתמודד עם בקשה לתביעה ייצוגית על סך 88 מיליון שקל, בגין החשד של בעלי המניות שהחברה הסתירה מהם את כישלון הניסוי ולא דיווחה על ההתפתחויות של ריגנרה בזמן אמת. לדברי התובע, במשך שלושה חודשים הסתירה אינטרקיור את המידע המהותי בדבר כישלונו של הניסוי הקליני, אף שגם מעריכי השווי של ריגנרה עבור אינטרקיור ראו במידע זה מהותי. בפועל, המידע ניתן רק בהערת שוליים בדו"חות התקופתיים של אינטרקיור, שפורסמו ב-1 במאי.

מתקן גידול של קנדוקצילום: Drop Production

מי שמצליחה להראות צמיחה בשורת ההכנסות הינה החברה הבת קנדוק, שפועלת בתחום הקנאביס. אינטרקיור נהנתה במהלך הרבעון הראשון של השנה מגידול בהכנסות שצמחו מ-1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019 ל-4.25 מיליון שקל ברבעון הנוכחי, כתוצאה מצמיחה של 147% במכירות קנדוק. באינטרקיור הדגישו שהעלייה בהכנסות קנדוק - של 133% מול הרבעון המקביל - התבצעה אף שמרב ההסכמים האסטרטגיים שחתמה החברה מול חברות זרות מחו"ל וסופר-פארם עדיין לא באו לידי ביטוי בדו"חות, וצפויים להשפיע לטובה על הרבעון השני. בפועל, קנדוק סגרה את הרבעון הראשון עם הפסד של 1.6 מיליון שקל, עם התחייבויות שמסתכמות ב-63.7 מיליון שקל ונכסים של 54 מיליון שקל.

ואולם גם לקנדוק יש בעיות. מנכ"ל החברת, אלון גרנות, נמצא בעיצומה של חקירה משטרתית בגין פרשת פרוטרום. גרנות חשוד, לצד בכירים נוספים לשעבר בחברה, בכך שידע על מתן שוחד לפקידים ברוסיה ואוקראינה כדי לקדם את ענייני החברה. אינטרקיור החליטה לא לחרוץ את גורלו, והותירה אותו בתפקיד המנכ"ל.

אינטרקיור מדווחת שעקב מגפת הקורונה עשויים להיות עיכובים במחקרים הקליניים שעורכת קנדוק על מוצרי הקנאביס שלה, בשיתוף מרכזים רפואיים מובילים בישראל. מדובר במחקרים קליניים שקיבלו את אישור היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר), אך אינו מהווה מתן חוות דעת לאיכות המחקר מבחינה מדעית. סיכוי הצלחתו והמשך תהליך הרישוי כפוף להנחיות משרד הבריאות, שעלולות למנוע מהחברה את היכולת לבצע או להשלים את המחקרים.

בין היתר, תבחן קנדוק את ההשפעות של מוצרי החברה על מגוון התוויות - בהן אפילפסיה, פיברומיאלגיה, כאב נוירופתי, תופעות לוואי בטיפולי כימותרפיה בחולי סרטן, פרקינסון, דלקת פרקים ראומטית, כאב רידוקלרי ופוסט טראומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker