קופת מזומנים כמעט ריקה, גירעון ענק - ועסק חי: הדו"חות העגומים של אי.די.בי

החברה, שחייבת למחזיקי אג"ח שלה מסדרות ט', י"ד וט"ו כ-1.9 מיליארד שקל, מנהלת מגעים לגיבוש הסדר חוב שיכלול תספורת של לפחות חצי מיליארד שקל ■ נכסים רבים של אי.די.בי פיתוח - ישראייר, מניות כלל ביטוח, נדל"ן בלאס וגאס ומניות מודיעין אנרגיה, נמצאים על המדף

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

א.די.בי פיתוח, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, פירסמה דו"חות עגומים לרבעון הראשון של 2020. קופת המזומנים של החברה כמעט ריקה, יש לה גרעון של כ-1.1 מיליארד שקל בהון עצמי, שווי נכסי נקי שלה (הנאב שמודד את הפער בין שווי נכסים לשווי התחייבויות) שלילי ברמה של כ-1.1 מיליארד שקל, ומעל דו"חותיה ממשיכה להתנוסס הערת עסק חי.

בהתאם לכך, החברה, שחייבת למחזיקי אג"ח שלה מסדרות ט, י"ד ו-ט"ו כ-1.9 מיליארד שקל, מנהלת מגעים לגיבוש הסדר חוב שיכלול תספורת של לפחות חצי מיליארד שקל.

בשל ירידה בשווי הוגן של אגרות החוב שהנפיקה חברה האם דולפין לאי.די.בי פיתוח - ושמגובות במניות חברה האחות דסק"ש וכן בשל חלקה בהפסדים של כלל ביטוח, סיימה אי.די.בי פיתוח את הרבעון הראשון עם הפסד של 844 מיליון שקל לעומת הפסד של 328 מיליון שקל. למעשה, כל יתרת הנכסים של אי.די.בי פיתוח- ישראייר המדממת, מניות כלל ביטוח, נדל"ן בלאס וגאס ומניות מודיעין אנרגיה, נמצאים על המדף.

דסק"ש סיימה את הרבעון הראשון של 2020 עם הפסד של 198 מיליון שקל לעומת הפסד של 31 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. עיקר הגידול בהפסד נובע מכך שנכסים ובנין תרמה 99 מיליון שקל להפסד לעומת תרומה של 37 מיליון שקל לרווח ברבעון המקביל. 

ההפסד נובע בעיקר ממחיקות שביצעה נכסים ובנין בתיק ניירות הערך שלה וכן בגין החזקתה במגדל אייץ.אס.בי.סי בניו יורק. כמו כן הוצאות ניהול ומימון נטו של דסק"ש יותר מהוכפלו לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-99 מיליון שקל. זאת בעיקר בגין חלקה בהפסדים נטו מתיק ני"ע בהיקף של 57 מיליון שקל נטו וכן בשל גידול בהוצאות מימון.

ההון העצמי המיוחס לבעלי מניות מגיע ל-1.664 מיליארד שקל והתחייבויות פיננסיות ברוטו מסתכמות ב-3.718 מיליארד שקל מזומן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker