עמיר שיווק רשמה הפסד של 2.7 מיליון שקל על ההשקעה ומוציאה את BOL לדרך חדשה

עמיר שיווק רשמה הכנסות של 231 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020 - כ-9% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד ■ הרווח התפעולי הסתכם ב-16.5 מיליון שקל, כ-65% יותר מהתקופה המקבילה ■ המניה מזנקת ב-12%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידולי קנאביס רפואי בערבה
גידולי קנאביס רפואי בערבה. "שימור המצב הקיים יוצר נזק גדול מהתועלת"צילום: מופ ערבה תיכונה
שלי אפלברג
שלי אפלברג

ב-22 באפריל הודיעה עמיר שיווק, המנוהלת על ידי גיא בינשטוק (לשעבר מנהל חברת מהדרין) שהיא ממירה למניות חוב בסך 30.8 מיליון דולר בגין הלוואה שהעניקה עם בעל השליטה בסופר פארם ליאון קופלר לחברת הקנאביס הישראלית BOL. (החלק של החברה בחוב הוא 20.2 מיליון דולר).

העובדה ש-BOL לא הצליחה לבצע את הנפקת הענק בקנדה וכשלה לגייס בישראל חוב פרטי שישרת את המשך צמיחתה ויאפשר לה לשלם חובות שוטפים, הובילה את עמיר שיווק למסקנה כי את החוב היא לא תראה בקרוב וכדאי להמיר אותו למניות. מטרתה ההמרה היא להקל במעט את הגיבנת הגדולה שרבצה על גב החברה.

כיום מחזיקה עמיר שיווק ב-29.45% ממניות חברת הקנאביס וקופלר מחזיק ב-29.45% נוספים, אך הם יירדו לשיעור של 27.8% בגלל זכות הגנה מפני דילול שעומדת לחלק מבעלי המניות הוותיקים ב-BOL. בעקבות ההמרה רשמה עמיר שיווק בדו"חותיה לרבעון הראשון של 2020 ירידת ערך בשווי ההלוואה בסך 2.7 מיליון שקל בלבד. את שווי ההלוואה חישב מעריך השווי שהתבסס על שיעור צמיחה של BOL לטווח ארוך בגובה של 3% בשנה.

עמיר שיווק סיכמה את הרבעון הראשון עם רווח של 10 מיליון שקל, כ- 14% יותר מהרבעון המקביל בשנה שעברה. ברבעון הראשון רשמה החברה הכנסות בהיקף של 231 מיליון שקל, כ- 9% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-16.5 מיליון שקל, כ- 65% יותר מהתקופה המקבילה.

מניית עמיר שיווק

החברה לא דיווחה על הזעזועים שהתרחשו אצל החברה הבת BOL, ובהם פיטורי עובדים והחלפת ההנהלה. עמיר שיווק גם לא דיווחה על תוצאותיה הכספיות של BOL.

בשוק הקנאביס מדברים על כך שהמנכ"ל תמיר גדו עזב והרבה עובדים פוטרו. האם זה לא דבר שצריך לדווח עליו?

בינשטוק: "אין לנו שליטה ב-BOL. יש לנו אמנם השפעה מהותית, אבל לכל משקיע פרטי יש זכאות למנות דירקטור אחד מטעמו. אנו לא אמורים לדווח אם הוחלף מנהל או מה קרה למצבת העובדים. כללי החשבונאות קובעים שכל מה שהינו צריכים לדווח עליו היה על השינוי בשווי ההלוואה שנתנו ל-BOL".

הבנתי שאתם מנסים לעשות שינוי בניהול. מה המהלכים שאתם מנסים לבצע?

"אנו מנסים לטייב את הניהול של החברה מלמעלה. המטרה היא לבצע מהלכים כך שהיא תוכל להרוויח יותר - כמו יתר חברות הקנאביס. לכן השינויים אינם רק בהנהלה, אלא גם בשיטת גידול הקאנביס ובמערכות של החברה. אני מקווה שאנחנו בדרך הנכונה".

חנות מוצרי קנאביסצילום: בלומברג

מי כיום המנהל?

"הוגו גולדמן הוא סמנכ"ל הכספים. בסופו של יום הערכת השווי לפעילות BOL הינה הערכה שמרנית והתבצעה לפי שיטת היוון המזומנים. כך התחזיות לגבי ההתייעלות בכוח האדם יבואו בעתיד לידי ביטוי בשווי של החברה בספרים. מאחר שבמאי המרנו את ההלוואה למניות, פעילות הקנאביס תהפוך להיות עוד אחד מהמגזרים שעליהם נדווח וניתן שם הסברים בביאורים כמו לגבי יתר המגזרים שבהם אנו פועלים".

יתר המגזרים המסורתיים שבהם פועלת החברה המשיכו לצמוח. פעילותה בתחומי ההדברה, הדשנים והאריזות היו יציבים למרות משבר הקורונה.

דירקטוריון החברה הסביר כי "ברקע להתחלת התפשטות וירוס הקורונה, ובכלל ברבעון הראשון ועד מועד הדיווח, לא זיהתה החברה ירידה בביקוש למוצרים השונים המסופקים מסניפי החברה ברחבי ישראל כגון מוצרי הדברה, דשנים, אריזות ועוד. בחודש מארס היתה עלייה משמעותית בביקוש ובמכירות המוצרים, בעיקר חומרי הדברה.

"לא זוהתה ירידה בביקוש למוצרי מכון התערובת שמייצר מזון לבעלי חיים. המוצרים הנמכרים על ידי החברה הינם חלק הכרחי בשרשרת ייצור ואספקת המזון. הפעלת סניפי החברה שמספקים תשומות חקלאיות הינה הכרחית להמשך פעילות ייצור ירקות ופירות באופן סדיר. יתרה מכך, מכון התערובת מוגדר גם כמפעל לשעת חירום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker