רבעון קטלני לקסטרו: הפסד של 87 מיליון שקל – בדומה להפסד בכל 2019

ההפסד העמוק המשיך לשחוק את הונה העצמי של החברה, שהסתכם בסוף מארס בכ-453 מיליון שקל ■ רון רוטר, מנכ"ל קסטרו: "למרות השלכות המשבר, אנחנו אופטימיים וצופים כי מהלכי ההתייעלות שביצענו, לצד השבחת ערך בכל המותגים, יישאו פרי"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף קסטרו בדיזנגוף סנטרצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן

קבוצת קסטרו-הודיס הפסידה 87 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020 בעקבות משבר הקורונה. ההפסד שווה לסך ההפסד שנרשם ב-2019 כולה. ההפסדים הנערמים בשנים האחרונות המשיכו לשחוק את הונה העצמי של הקבוצה, שהסתכם בסוף מארס בכ-453 מיליון שקל. זאת, בשעה שהמאזן של קסטרו כולל נכסים לא מוחשיים, כמו מוניטין ונכסי מס, בשווי כ-200 מיליון שקל.

ההפסד התפעולי של קסטרו הסתכם בכ-83 מיליון שקל, לעומת 42 מיליון שקל ברבעון המקביל. כלל מגזרי הפעילות של החברה הניבו הפסדים: תחום פעילות אופנת ההלבשה ספג הפסד תפעולי של 48 מיליון שקל; תחום האביזרים בישראל ספג הפסד של 19 מיליון שקל; תחום האביזרים בחו"ל ספג הפסד תפעולי של 1.1 מיליון שקל; ותחום פעילות טיפוח וקוסמטיקה בהפסד תפעולי של 1.4 מיליון שקל.

מניית קסטרו

הכנסותיה של קסטרו הסתכמו ברבעון בכ-284 מיליון שקל, ירידה של 22% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. גם בנטרול סגירת החנויות החל מ-15 במארס, קסטרו הציגה ירידה במכירות בחנויות זהות (Sales Store Same) – כלומר, חנויות שפעלו במתכונת מלאה ברבעון הראשון של 2020 ושל 2019 (עד 15 במארס). הירידה במכירות בחנויות זהות היתה עמוקה והסתכמה בכ-8%; היא מלמדת שפעילותה של קסטרו ממשיכה להתאפיין בחולשה משמעותית, בהמשך למגמה בשנים האחרונות.

רון רוטר, מנכ"ל קבוצת קסטרו-הודיסצילום: אביב חופי

רון רוטר, שמונה באחרונה כמנכ"ל קבוצת קסטרו-הודיס, אמר: "על אף השלכות משבר הקורונה על פעילות הקבוצה, אנחנו אופטימיים וצופים כי מהלכי ההתייעלות שביצענו, לצד השבחת ערך בכל המותגים, יישאו פרי ויאפשרו לקבוצה להתמודד עם האתגרים בשוק. כך נביא את החברה לצמיחה ורווחיות. בתקופה בה המשק היה מושבת נרשמה עלייה משמעותית במכירות אתרי האון ליין של הקבוצה".

עוד הוסיף רוטר כי "מהלכים נוספים שבוצעו לחיזוק איתנותה הפיננסית של החברה ושיפור התזרים הכספי כוללים את מכירת הקרקע בבת ים תמורת כ-140 מיליון שקל, ויתור בעלי השליטה על תגמולי שכר ודמי שכירות בגין הנכסים המושכרים לחברה בסך של 2.5  מיליון שקל עד כה. במהלך הדממת החנויות בעקבות משבר הקורונה חוותה החברה עלייה משמעותית במכירות שבעת אתרי הסחר האלקטרוני שלה, בשיעור הגדול מפי חמישה ביחס ל-2019. כמו כן, הקבוצה השיקה מחדש את אתר האונליין של רשת אורבניקה באפריל 2020".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker