ווישור נפגעה מהקורונה אבל ממשיכה לצמוח

חברת הביטוח הדיגיטלית דיווחה על הפסד של 4.8 מיליון שקל לאחר מס ברבעון הראשון של 2020 ■ הפרמיות ברוטו ברבעון הראשון הסתכמו ב-88 מיליון שקל ■ הפרמיות שהורווחו הסתכמו ברבעון הראשון ב-30 מיליון שקל

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אמיל וינשייל, מייסד ויו"ר ווישור
אמיל וינשייל, מייסד ויו"ר ווישורצילום: תומר אפלבאום

חברת הביטוח הדיגיטלית ווישור (weSure) פירסמה היום את הדו"ח הכספי שלה לרבעון הראשון של 2020. החברה סיכמה את הרבעון עם הפסד כולל של 4.8 מיליון שקל לאחר מס, לעומת רווח כולל לאחר מס של 300 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ההפסד נבע מירידות בשוק ההון בסך של כ-7.5 מיליון שקל לפני מס, שנגרמו ממשבר הקורונה. חלק מההפסדים צומצמו לאחר תקופת הדו"ח. בסוף הרבעון הראשון תיק ההשקעות של החברה היה בהיקף של כ-120 מיליון שקל.

החברה שפועלת בתחום הביטוח של ציי רכב, החלה את פעילותה ביוני 2018 - אבל השיקה את פעילותה לציבור הרחב רק באוקטובר 2019. הפרמיות ברוטו ברבעון הראשון של 2020 הסתכמו ב 88 מיליון שקל, לעומת 61 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הפרמיות שהורווחו ברוטו הסתכמו ברבעון הראשון ב-30 מיליון שקל, לעומת 15 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. מדובר בגידול של כ-105%, שנובע בעיקרו מתחום ביטוח הרכוש.

ההון העצמי של החברה, נכון ל-31 במארס, הסתכם ב-32 מיליון שקל. הנתון מייצג יחס הון חשבונאי של 128% לעומת ההון הנדרש לפי תקנות הפיקוח. מהלך שצפוי להגדיל בכ-90 מיליון שקל את הפרמיות שתקבל החברה הוא העברת תיק ביטוח החובה של אגד, שצפוי לעבור מחר מהראל לווישור.

יו"ר החברה, אמיל ויינשייל, ציין כי "על רקע הרבעון הראשון המאתגר של 2020, הצלחנו לגדול באופן משמעותי - הן בהיקפי הפרמיות והן בסך הנכסים שלנו לעומת השנה שעברה. בניטרול השפעת ההפסדים בשוק ההון, החברה ממשיכה להציג צמיחה רווחית ותרומה חיובית מתחומי הפעילות שלה".

מנכ"ל החברה, ניצן צעיר הרים, מסר כי "התקופה המורכבת שבה כולנו מצויים, הוכיחה שוב כיצד היכולות הטכנולוגיות המתקדמות שלנו באות לידי ביטוי באופן מיטבי בעבודתנו מול הלקוחות, ועד כמה משמעותי השינוי שאנו מחוללים בענף הביטוח – בדיוק כפי שעשתה אמזון לשוק מוצרי הצריכה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker