הערכת שווי חדשה הזניקה את רווחי לפידות קפיטל ל-145 מיליון שקל ברבעון הראשון

הקבוצה, שהשלימה את רכישת נכסי אפריקה ישראל ב-20 בינואר בתמורה ל-541 מיליון שקל, סיכמה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 1.25 מיליארד שקל, מתוכן 863 מיליון שקל מעסקות בנייה של אפריקה ■ הקבוצה דיווחה על זינוק בצבר ההזמנות של דניה סיבוס

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב לוקסנבורגצילום: סיון פרג'
שלי אפלברג

הערכת שווי חדשה לקבוצת הקבלנות דניה סיבוס וחברת המגורים אפריקה מגורים הזניקה ב-120.6 מיליון שקל את הרווח של לפידות קפיטל ברבעון הראשון של השנה. הקבוצה, שהשלימה את רכישת נכסי אפריקה ישראל ב-20 בינואר בתמורה ל-541 מיליון שקל, סיכמה את הרבעון הראשון של 2020 עם רווח נקי של 145 מיליון שקל. בדו"חות הצליחה קבוצת לפידות להציג למשקיעים את ההזדמנות שראתה ברכישת הנכסים במסגרת ההסדר.

הקבוצה דיווחה על גידול חד בצבר ההזמנות של דניה סיבוס, שזינקו ברבעון הראשון ב-1.6 מיליארד שקל, ל-8.8 מיליארד שקל. צבר ההזמנות כולל את חלקה של דניה סיבוס (שמסתכם ב-800 מיליון שקל) בפרויקט התקשוב של משרד הביטחון בבאר שבע. הרווח הנקי של קבוצת הקבלנות, שנהנתה מגידול בפעילות תחום התשתיות בישראל ושיפרה את מעמדה תחת הבעלות החדשה של קבוצת לפידות, הסתכם ברבעון הראשון ב-20.1 מיליון שקל.

העובדה שדניה סיבוס לא סובלת מבעלת שליטה במשבר שיפרה את הישגיה התחרותיים, והיא הצליחה לזכות במכרזים משמעותיים - בהם מכרז נתיבי ישראל לתכנון וביצוע המקטע השני של המסילה המזרחית עבור רכבת ישראל, בתמורה ל-600 מיליון שקל. במקביל, תמשיך דניה סיבוס בביצוע עבודות בתחנה התת-קרקעית קרליבך בקו האדום של הרכבת הקלה; בניית המגדל הרביעי בפרויקט מגדלי גינדי TLV בתמורה ל-450 מיליון שקל; ובניית פרויקט גינדי Upper House בתל אביב בתמורה ל-555 מיליון. כלל הסכומים ייפרסו על מספר שנים. ברבעון הראשון של 2020 הצליחה דניה סיבוס להציג גידול של 15.2% בהכנסות, שהסתכמו ב-891 מיליון שקל .

הכנסות אפריקה מגורים צמחו ברבעון הראשון ב-9.5%, ל-256.3 מיליון שקל. החברה דיווחה במהלך הרבעון על בחירת הצעתה המשותפת עם נוה שוסטר לרכישת זכות להתקשר עם רשות מקרקעי ישראל בהסכם לרכישת זכויות חכירה במגרש ברמת השרון, ששוויו מוערך ב-158 מיליון שקל; וכן נבחרה כהצעה הזוכה לרכישת זכויות בקשר עם מגרש "סמל צפון", המשקפת למקרקעין שווי של 425 מיליון שקל.     

מניית לפידות קפיטל

כתוצאה מאיחודם של הנכסים החדשים, היקף נכסיה של לפידות, המחזיקה בין היתר ברישיון הפצת מוצרי סמסונג בישראל, חברת סחר ופעילות קידוחים, זינק ל-7 מיליארד שקל והון עצמי של 1.4 מיליארד שקל בסוף הרבעון. ההון העצמי של לפידות קפיטל הסתכם ב-583 מיליון שקל, 54.7% מסך המאזן סולו.

הדירקטוריון הבהיר למשקיעים שעל בסיס דו"חות פרופורמה החברה צופה שקצב ההכנסות של הקבוצה המאוחדת יסתכם השנה ב-6 מיליארד שקל ויניב רווח של 160 מיליון שקל בנטרול הרווח ההזדמנותי של רכישת נכסי אפריקה ישראל.

יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה ויו"ר קבוצת לפידות קפיטל, ציין לאחר פרסום הדו"חות: "מאז 2001, השנה שבה נרכשה השליטה בחברה, סך הדיווידנדים והיקף הרכישה העצמית של מניות הסתכם ב-222 מיליון שקל, המשקפים תשואה שנתית ממוצעת להון של 16%. אנו מחויבים להמשיך וליצור ערך למשקיעים ומעריכים כי כניסתנו האסטרטגית לתחום התשתיות והנדל"ן באמצעות רכישת אפריקה השקעות תאפשר לנו להמשיך ולמנף את כוח המותג והיכולות הגבוהות של דניה סיבוס ואפריקה מגורים לשיאים חדשים".

הכנסות הקבוצה הסתכמו ב-1.25 מיליארד שקל, מתוכם 863 מיליון שקל מעסקות בנייה ומקרקעין וביצוע עבודות של אפריקה השקעות. פעילותה של סאני תקשורת סבלה ממשבר הקורונה והכנסותיה ירדו ברבעון הראשון ב-28% ל-221.6 מיליון שקל. מנגד, חברת הסחר נהנתה עקב המשבר מגידול של 2% במכירות לאמזון ובחנויות מקוונות, כך שהכנסותיה הסתכמו ב-48.4 מיליון שקל.

תזרים המזומנים של קבוצת לפידות מפעילות שוטפת ברבעון הראשון הסתכם ב-45.6 מיליון שקל. נכון לסוף הרבעון, אמצעיה הנזילים של לפידות קפיטל הסתכמו ב-858 מיליון שקל, בהשוואה ל-261.6 מיליון שקל ב-31 בדצמבר 2019.

במארס אישר דירקטוריון אפריקה מגורים חלוקת דיווידנד של 50 מיליון שקל (חלקה של דניה סיבוס הוא 28 מיליון שקל), שהתקבל באפריל . 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker