הקורונה הורידה ב-59% את הרווח של מיטב דש

בית ההשקעות סיכם את הרבעון עם רווח נקי של 13 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 32 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה ■ עיקר הירידה: בהפחתה של כ-14 מיליון שקל בפעילות הגמל והפנסיה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ברקת (מימין), מבעלי מיטב דש, לצד צבי סטפק, מייסד החברה צילום: אייל טואג
אסא ששון

צניחה של 59% ברווח הנקי ברבעון הראשון של השנה, מציג בית ההשקעות מיטב דש שפירסם את דו"חותיו הערב (ראשון). בית ההשקעות סיכם את הרבעון עם רווח נקי של 13 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 32 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. החברה ציינה כי עיקר הירידה בהפחתה של כ-14 מיליון שקל בפעילות הגמל והפנסיה, בעקבות בחינת ירידת ערך שביצעה החברה בעקבות משבר הקורונה.

ההכנסות ברבעון הראשון הסתכמו בכ-247 מיליון שקל - עלייה של כ-5%, בהשוואה להכנסות של 235 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. עיקר העלייה בתקופת הדו"ח נובעת מהכנסות חבר הבורסה וברוקראז' מוסדי, קרנות נאמנות, קרנות סל, אשראי חוץ בנקאי ואחרות - שקוזזו על ידי ירידה בהכנסות מניהול קופות גמל וקרנות פנסיה.

מניית מיטב דש

ההכנסות מקופות הגמל והפנסיה הסתכמו ברבעון הראשון לבכ-77 מיליון שקל לעומת כ-79 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה נובעת בעיקר מירידה בהיקף נכסים ממוצע לרבעון ומירידה בשיעור דמי הניהול הממוצעים. הכנסות מגזר חיסכון שוטף הסתכמו ברבעון הראשון בכ-88 מיליון שקלים, לעומת כ- 86 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. הכנסות מחבר בורסה וברוקראז' מוסדי הסתכמו ברבעון הראשון בכ-35 מיליון שקלים לעומת כ-31 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות בתקופת הדוח נובעת מעלייה בהיקף הפעילות.

בעקבות המשבר היקף הנכסים המנוהלים של מיטב דש, הגיע בסוף הרבעון לכ- 116 מיליארד שקלים אולם מאז חל שיפור וכעת היקף הנכסים המנוהלים עומד על כ- 124 מיליארד שקלים. החברה סיכמה על ביצוע רכישת מניות במשך שלושה חודשים בהיקף של 25 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker