נתג"ז: "ירידה בשיעורים ניכרים מאוד בהזרמת הגז לירדן ומצרים באפריל ובמארס"

הכנסותיה של נתג"ז ברבעון הראשון הסתכמו בכ-208 מיליון שקל - גידול של 37% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ■ הגידול מיוחס בעיקר לייצוא לירדן ולמצרים ממאגר לווייתן

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן פדן
איתן פדןצילום: דודו בכר

"בחודשים מארס ואפריל 2020 אותרה ירידה בהיקף צריכת הגז הטבעי במשק המקומי מול התקופה המקבילה אשתקד. כמו כן, בקווי יצוא הגז לירדן ומצרים היתה ירידה בשיעורים ניכרים מאוד בהזרמת הגז הטבעי לעומת פברואר 2020", כך מסרה חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל (נתג"ז) בדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2020 שפורסמו היום.

להערכת נתג"ז, "עם התאוששות המשק ממשבר הקורונה, צריכת הגז הטבעי בישראל תשוב לשיעורי הצריכה אשר היו לפני פרוץ המשבר. ביחס לקווי הייצוא, אין ביכולת החברה, בשלב זה, להעריך האם הכמויות הנצרכות ישובו להיקפים שהיו לפני פרוץ המשבר".

מהדו"חות עולה כי הכנסותיה של נתג"ז ברבעון הראשון הסתכמו בכ-208 מיליון שקל - גידול של 37% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הגידול מיוחס בעיקר לייצוא שהחל בתום 2019 לירדן (דרך החיבור הצפוני) ולמצרים, בסך של כ-42 מיליון שקל. גידול נוסף של כ-2 מיליון שקל נובע מחריגות קיבולת של חברת החשמל בתקופת הדיווח. שאר הגידול נובע מהגדלת קיבולת ללקוחות קיימים.

הרווח התפעולי של נתג"ז עמד על כ-96 מיליון שקל, לעומת 56 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. הוצאות המימון נטו של נתג"ז הסתכמו ב-31 מיליון שקל, ירידה של 3% לעומת הרבעון הראשון ב-2019. הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-50 מיליון ש'קל, לעומת כ-21 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד.

החברה הציגה עלייה של כ-39% ברווח התפעולי התזרימי (EBITDA), שהסתכם בכ-185 מיליון שקל, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, שבו הסתכם הרווח בכ-133 מיליון שקל. פעילותה השוטפת של החברה הניבה עודף תזרימי של כ-191 מיליון שקל. נכון לסוף מארס, לחברה היו יתרות נזילות בסכום של 276 מיליון שקל.

יו"ר נתג"ז איתן פדן אמר: "הנתונים ברבעון הזה הם תוצאה של מדיניות השקעות ופיתוח נבונה שהובילה הנהלת נתג"ז לאורך שנים וההסכמים שהשכלנו לחתום לטובת הייצוא הישראלי - בראשם פרויקט הובלת הגז לירדן וההסכם מול יצואני הגז למצריים. אנחנו מתמודדים עם תנאי שוק משתנים ובהם שינויים משמעותיים במחירי הגז העולמי כמו גם אתגרים לא פשוטים אחרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker