מטריקס מחלקת דיווידנד נוסף לאחר "הרבעון הראשון הטוב ביותר אי פעם"

החברה הודיעה על חלוקת דיווידינד של של 29.2 מיליון שקל, לאחר שסיכמה את הרבעון הראשון עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 39.5 מיליון שקל ■ במטריקס בוחנים שילוב של עבודה מהבית ומהמשרד גם בעתיד, תוך כוונה להביא לצמצום בשטחי הנדל"ן וחיסכון בעלויות תפעוליות

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברת מטריקסצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג

חברת IT מטריקס פועלת פעם נוספת בניגוד למגמה בענף ומחלקת דיווידנדים. בחברה הודיעו היום (ג') על חלוקת דיווידנד של 29.2 מיליון שקל, לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון. בשיא משבר הקורונה החליט דירקטוריון החברה לחלק 35.5 מיליון שקל לבעלי המניות. לאחר החלוקה, תישאר למטריקס יתרת רווחים בהיקף של 368.8 מיליון שקל.

מטריקס, שמנייתה עולה ב-1.1% לשווי של 4.6 מיליארד שקל, סיכמה את הרבעון הראשון של 2020 עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 39.5 מיליון שקל, כ-8.5% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. החברה נהנתה ברבעון הראשון ממחזור הכנסות בהיקף של 974 מיליון שקל, כ-14.3% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של החברה זינק ב 13.3% ל-68 מיליון שקל.

מטריקס הדגישה כי מרבית האשראי שלה הוא לזמן ארוך והיא איננה זקוקה לגיוס אשראי עד לתום השנה לפחות. בקופתה של החברה נותרו 772 מיליון שקל מזומנים, ויש לה יתרת לקוחות (חובות של לקוחות לחברה) בהיקף של 1.11 מיליארד שקל. תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת עלה ב-70% ל-106 מיליון שקל. תזרים המזומנים של החברה מפעילות מימון זינק ל-211 מיליון שקל, כ-64% יותר מהתקופה המקבילה ברבעון הראשון של 2019.

מניית מטריקס

בחברה הגדירו את הרבעון הראשון כ"רבעון הטוב ביותר שהיה לנו מאז ומעולם, בכל מדדי הפעילות". בהודעה למשקיעים ציינה מטריקס כי "ההשפעות הישירות של משבר הקורונה על פעילות החברה ועסקיה מורגשות, אך הן מוערכות כלא מהותיות. לחברה יש חשיפה מועטה ללקוחות בענפים שנפגעו באופן ישיר מהמשבר, דוגמת ענפי התעופה, האופנה, התיירות והמלונאות. עם זאת, ההערכות הן כי משבר הקורונה ישפיע בסופו של דבר בצורה שלילית על מרבית ענפי המשק, ברמות חומרה שונות, ובעקבות כך יביא גם לפגיעה בביקושים בשוק ה-IT".

עוד הוסיפו בחברה כי "עם תחילת המשבר נערכנו לעבודה מהבית ובשיא המשבר מעל 70% מהעובדים עבדו כרגיל. יתר העובדים המשיכו לעבוד ממתקני החברה או הוצאו לחל"ת. למעט מגזר ההדרכה וההטעמה, שמהווה כ-4.2% מפעילות החברה, מגזרי הפעילות של מטריקס לא הושפעו מהותית ובחלקם אף נרשמה עלייה בפעילות. הסיבות לכך הן הצורך של לקוחות להיערך לעבודה מהבית תוך זמן קצר והאצת פרויקטים בתחומי בריאות, שליטה ובקרה ודיגיטל".

במטריקס מדגישים כי "מגזר ההדרכה וההטמעה ימשיך להיפגע, לפחות עד שייפתחו מחדש כל המוסדות להשכלה ותתאפשר למידה פרונטלית ובתפוסה מלאה. נכון למועד זה, מעל ל 95% מעובדי החברה עובדים כרגיל והחברה בוחנת מעבר לעבודה היברידית, שילוב של עבודה מהבית ומהמשרד גם בהמשך הדרך, תוך כוונה להביא לחסכון בעלויות תפעוליות".

במטריקס הסבירו כי בתרחיש של האטה בקצב התפשטות הנגיף בישראל ובעולם, והקלות משמעויות במגבלות, ובהיעדר השפעות מאקרו נוספות, החברה צופה שלנגיף הקורונה לא תהיה השפעה מהותית לרעה על תוצאותיה הכספיות של החברה.

לטענת החברה, "האווירה מאופיינת בזהירות מצד הלקוחות בקבלת החלטות בנוגע להמשך פרויקטים, כניסה לפרויקטים בהיקפים גדולים, הצטיידות במערכות -IT חדשות, הרחבה של מערכות קיימות וצעדי התייעלות - בכלל זה הקטנת מצבת העובדים, הפחתות תעריפים וקיצוצים בתעריפי החברה. החברה נוקטת בהתאם במדיניות שמרנית וזהירה באשר לניהול עסקיה מחד ויוזמת פתרונות חדשניים לצרכים המשתנים של לקוחותיה מאידך".

בתוך כך הסבירו בחברה כי תחזיות באשר לקיצוצים משמעותיים בתקציב הממשלתי בשל משבר הקורונה וצפי לריבוי מכרזים ועסקות במגזר הממשלתי, עשויים להשפיע על עסקי החברה במגזר הממשלתי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker