שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הקנאביס שיח סגרה את הרבעון הראשון של 2020 עם רווח של 1.8 מיליון שקל, לעומת 1.1 מיליון שקל ברבעון המקביל של 2019. אסדרת היצוא החדשה והמחירים הגבוהים שבהם החברה מוכרת את הקנאביס היטיבו עם שורת ההכנסות שלה. זו צמחה ב-30% ל-7.7 מיליון שקל, לעומת 5.9 מיליון שקל ברבעון המקביל.

שיח הצליחה לשפר את רווחיותה הגולמית כתוצאה מהתייעלות בהליכי הגידול והייצור, ומעבר למכירות תחת האסדרה החדשה. הרווח הגולמי שלה הסתכם ב-5.3 מיליון שקל לעומת 2.85 מיליון שקל ברבעון המקביל.

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת היה חיובי, ועמד על כ-700 אלף שקל, ויתרת המזומנים של שיח בסוף הרבעון עמדה על 27.8 מיליון שקל. יתרת הלקוחות של החברה זינקה ל-5.2 מיליון שקל, לעומת 1.86 מיליון שקל ברבעון המקביל.

"להערכת החברה, להתפרצות נגיף הקורונה אין השפעה ישירה על החברה והשוק בו היא פועלת", מסרה שיח. "אך יחד עם זאת, להמשך התפשטות הנגיף בישראל ובעולם עשויות להיות השלכות, בין היתר על איוש כוח האדם ועל פעילותה של החברה. משבר הקורונה טומן בחובות אי וודאות בכל הנוגע להשלכות עתידיות על המשק ועל החברה, ועל כן אין בידי החברה היכולת להעריך באופן מהימן את השפעותיו העתידיות על החברה".

חממה לגידול קנביס של חברת "שיח שריד". משרד הבריאות מנסה ליישם רפורמה שתהפוך את הקנביס למוצר "רפואי" יותר
חממה לגידול קנאביס של שיחצילום: אייל טואג

לצד זאת, שיח גייסה כ-20 מיליון שקל ממספר גופים מוסדיים, ביניהם בית ההשקעות מור. בית ההשקעות השקיע 13 מיליון שקל במניות החברה, אותן רכש יחד עם אופציות לא סחירות במחיר של 80 אגורות למניה. לאחר ההנפקה הוא צפוי להחזיר כ-4.8% מהון מניות שיח.

שיח ביצעה את הגיוס במטרה לממש את התוכנית האסטרטגית שלה להשקעה בפעילות החברה בארץ ובעולם, וחיזוק מעמדה בכל הקשור לייצור קנאביס רפואי מישראל. מניית שיח זינקה בחודש האחרון ב-15%, וכעת היא יורדת ב-0.2% ומשקפת לחבה שווי של 287 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker