התוכנית השאפתנית של תדיראן: הגדלת מחזור המכירות ל-2 מיליארד שקל בחמש שנים

תדיראן הודיעה על תוכנית אסטרטגית חדשה: כניסה לתחום הטיפול באיכות האוויר ושיפורו. במקביל החברה תחל בהתרחבות גלובלית לשווקים חדשים. תדיראן הרוויחה ברבעון הראשון 17 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
משה ממרוד
מנכ"ל תדיראן, משה ממרודצילום: עופר וקנין

תדיראן, שבשליטת משה ממרוד, הודיעה היום (ד') על תוכנית אסטרטגית חדשה. על פי התוכנית, החברה מתכוונת להיכנס לתחום הטיפול באיכות האוויר ושיפורו, ותחל במקביל בהתרחבות גלובלית לשווקים חדשים. בחברה קבעו יעדים שאפתניים: להביא את מחזור המכירות מ-850 מיליון שקל ליותר מ-2 מיליארד שקל תוך חמש שנים; התבססות כשחקנית בינלאומית משמעותית בשניים-שלושה שווקים; והשקת פתרון ייחודי לטיפול באוויר ב-INDOOR בעתיד הקרוב.

תדיראן שמה לעצמה על הכוונת את אירופה, שבה נמכרו 6% מיחידות המזגנים בעולם ב-2018. בתדיראן ציינו כי "אירופה נחשבת לאזור האטרקטיבי ביותר לחדירה, בשל שיעור הגידול הגבוה במכירות מזגנים בשנים האחרונות (זינוק שנתי של כ-15% מ-2015 עד 2018). בתוך אירופה, מתכוונת תדיראן להתמקד במדינות מזרח האיחוד ובחצי האי האיברי. תדיראן תתחיל לפעול בשווקים אלה על בסיס רכישת חברות בסדר גודל של עשרות מיליוני דולר בודדים.

ביחס לתחום הטיפול באוויר, בתדיראן ציינו כי מיקוד המאמץ יהיה ביצירת "בית בריא" על ידי פינוי גזים מזיקים, זיהומים, וירוסים וחיידקים, לחות, ריחות ועוד. לפי הודעת החברה, "תדיראן מבקשת להמציא עצמה מחדש כחברת טכנולוגיה העוסקת באיכות האוויר וטיפול באוויר תוך שדרוג מרחב המחייה בבית ובסביבת העבודה. זאת, בין השאר, באמצעות השקעות חדשות בכוח אדם בתחומי ההנדסה, המחקר והפיתוח. במסגרת זו, החברה אף גייסה באחרונה את אבי מנקס לתפקיד סמנכ"ל טכנולוגיות (CTO), שיוביל את חטיבת הטכנולוגיה והחדשנות בחברה".

מניית תדיראן הולדינגס

ממרוד, מנכ"ל תדיראן, מסר כי "התוכנית היא תוצאה של חזון שלקחנו על עצמנו כבר לפני שנתיים ובמרכזו הכוונה לשפר את איכות האוויר במרחב המחייה ולספק ללקוחות בית בריא ונקי מזיהומים שמקורם באוויר כדי לממש את החזון, הקמנו חטיבה ייעודית לפיתוח מוצרים שאותם נתחיל להציג לשוק כבר ב-2020".

הוא הוסיף כי "בצל הקורונה, הפעילות הזו הפכה למשמעותית עוד יותר. המודעות למשמעויות הבריאותיות שיש לאוויר שאנו נושמים גדלה מאוד, וכך גם הביקוש לאמצעים שיטהרו את האוויר. אני מאמין שאסטרטגיית הצמיחה החדשה שהצגנו, המכוונת לאוויר נקי ולפתרונות טכנולוגיים, שכוללת גם כניסה לשווקים חדשים והפיכה לחברה בינלאומית, תביא אותנו אל מעל ליעד של 2 מיליארד שקל במחזור המכירות".

תדיראן פירסמה הבוקר את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020. מחזור המכירות הסתכם ב-183.8 מיליון שקל, גידול של 6.4% לעומת 172.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. הגידול במחזור המכירות נבע מגידול כמותי וכספי במכירות המזגנים.

הרווח הגולמי ברבעון הראשון ב-2020 הסתכם ב-53.9 מיליון שקל (29.3% מהמכירות), גידול של כ-22.5% לעומת כ-44 מיליון שקל (25.5% מהמכירות) אשתקד. השיפור בשיעור הרווחיות נבע בעיקר מעלייה בסך ההכנסות של החברה, מירידה בעלויות הרכש ובשער הדולר וכן מהכרה ברווח בגין פרויקט התייעלות אנרגטית בבתי חולים.

הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ברבעון הראשון הסתכם ב26.2 מיליון שקל (14.2% מההכנסות), גידול של כ-49% לעומת 17.6 מיליון שקל (10.2% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עלה לכ-17.1 מיליון שקל (שיעור של 9.3%) לעומת כ-7.6 מיליון שקל (שיעור של 4.4%) אשתקד - גידול של כ-125%. ההון העצמי בסוף מארס הסתכם בכ-338 מיליון שקל, לעומת 342.1 מיליון שקל בתום 2019. הקיטון נבע מחלוקת דיווידנדים.

תגובות