גיל שויד: "יש עלייה דרמטית במספר מתקפות הסייבר מדי יום - וזה לא הסוף"

מייסד צ'ק פוינט: "ראינו התקפות מכל הסוגים המשתמשות בקורונה כמסווה. זה ייצר עלייה של 20% בביקוש לשימוש בהגנות שלנו" ■ החברה סיכמה את הרבעון הראשון עם גידול של 3% בהכנסות - ל-486 מיליון דולר

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל צ'ק פוינט, גיל שוידצילום: עופר וקנין
אסא ששון

משבר הקורונה הביא לעלייה חדה בהתקפות הסייבר היומיות. כיום יש כ-14 אלף התקפות סייבר יומיות, לעומת שיא של 20 אלף ביום בתחילת אפריל. כך חושפת היום (ב') חברת צ'ק פוינט בעת פרסום הדו"חות הכספיים שלה.

צ'ק פוינט סיכמה את הרבעון הראשון של 2020 עם הכנסות של 486 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 472 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד - עלייה של 3%. הרווח התפעולי הסתכם ב-201 מיליון דולר, לעומת רווח של 206 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

הרווח הנקי הסתכם ב-179 מיליון דולר, לעומת רווח של 180 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד - ואילו הרווח נון-גאפ הנקי הסתכם ב-206 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020, לעומת רווח נון-גאפ נקי של 205 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

מניית צ'ק פוינט

מייסד החברה, גיל שויד, אמר היום כי התוצאות היו בתחום העליון של התחזיות של החברה. "החברה ממשיכה להתמקד בטכנולוגיית האינפיניטי שלה, שאותה השיקה באפריל. ראינו גידול של 15% בהכנסות ממנויים של אבטחה, וגידול בכל הפלטפורמות - הן בטכנולוגיות הקלאוד, ובתשתית האינפיניטי שלנו והשימוש בה לאבטחה", מסר שויד.

עוד ציין שויד כי "העולם עובר שינוי בעקבות הקורונה - התחלנו את הרבעון עם כנסים בעולם, והיום זו היסטוריה רחוקה. התפשטות הקורונה השפיעה על כל שרשרת האספקה בעולם, כי כמעט שאין רכיב בשרשרת האספקה שלא מיוצר בסין. התחלנו לצמצם את כוח העבודה במעבדות ב-14 במארס, ועברנו לעבודה מהבית. תוך שבועיים, ב-31 במארס, 99% מכוח העבודה שלנו עבד מהבית בצורה טובה מאוד, ובחלק מהמקומות ראינו ביצועים טובים יותר".

לדברי שויד, בתקופה האחרונה נרשם גידול חד בהתקפות הסייבר. "יש עלייה דרמטית בהתקפות סייבר, בין השאר בניסיונות למשוך אנשים לאינפורמציה לדברים שהם צריכים לבית כתוצאה מהמגפה, ובהתקפות על טלפונים ניידים. ראינו התקפות מכל הסוגים המשתמשות בקורונה כמסווה. לנו זה ייצר עלייה של 20% בביקוש לשימוש בהגנות שלנו, עלייה של 45% בצ'ק מייט שלנו, וכמעט בכל מוצר שיש לנו ראינו גידול.

בניין צ'ק פוינט בתל אביבצילום: יח"צ

"מודל העבודה שלנו, שהתבסס על ביקור אצל הלקוח, מבוצע עכשיו בצורה אחרת לגמרי מרחוק. במקביל, יצאנו בסדרה חדשה של מוצרי קוונטום, שמחליפים את המוצרים הישנים שלנו ומעניקים אבטחה היקפית טובה מאוד. כל לקוח מקבל את השירות הזה ישירות מהקופסה, והכל כחלק מארכיטקטורת האינפיניטי שלנו. עשינו מעבר גדול בתקופת הקורונה, והצלחנו במעבר הזה", אומר שויד.

בכל הנוגע לעלייה בהתקפות סייבר בחסות הקורונה, אמר שוויד: "ההאקרים לומדים את הנושא ונראה כי מספר ההתקפות רק יגדל, שכן הכל קורה בכלים אונליין, וזה מכרה זהב לפשעי סייבר - כי פעם הלכת לבנק, והיום הכל קורה בלי זיהוי בסכומים גבוהים, והכל דיגיטלי. השימוש של כלים דיגיטליים בזום מאפשר דרכי גישה חדשות להאקרים. זום כיום נמצאת תחת מתקפות קשות מאוד. אנחנו לא איפשרנו פיתוח מהבית כי חששנו בדיוק מהבטיחות אבל היום אין ברירה, זאת פתיחות שבעבר לא היתה קיימת. זה יביא גל חדש של פריצות ולמומחי האבטחה יש אתגרים גדולים מאוד בתחום".

שוויד התייחס לתחזית ההכנסות של החברה ואמר: "זאת תהיה הפעם הראשונה בה לא ניתן תחזית רבעונית ותחזית שנתית. רמת אי הוודאות מאד גדלה וקשה מאד לתכנן קדימה. למרות שעמדנו בכל המדדים הפיננסיים ברבעון הראשון של 2020, עדיין קשה לאמוד את המשבר וקשה יהיה לראות מה העתיד יוליד - בטח בארה"ב. העולם הוקפא ובכל יום הדברים משתנים. קחו  לדוגמא את הודו. בן לילה הפסיקה את הטיסות אליה. לכן אין לנו את היכולת להעריך מה יהיו ההכנסות. . זה מצב שהכלכלה העולמית מעולם לא ידעה. יותר מ-75% מההכנסות שלנו הן ממנויים, וכל ההכנסות הללו כבר קיבלנו אותם. חודש אפריל נראה טוב מבנה ההוצאות נשאר יציב. וכמו שכבר ציינתי אין לנו יכולת להעריך מה קורה עם הלקוחות שלנו במצב עולם שכזה שמשתנה תדיר. לכן אנחנו לא נותנים לא תחזית רבעונית ולא תחזית שנתית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker