תנופורט מסכמת את 2019: ההכנסות עלו ל-62 מיליון שקל

הרווח הנקי השנתי הוכפל לכ-68 מיליון שקל ■ החברה לא צופה פגיעה בעסקיה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי השליטה בתנופורט: כידן דהרי (מימין) וירון אדיב
בעלי השליטה בתנופורט: כידן דהרי (מימין) וירון אדיבצילום: ישראל הדרי
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן תנופורט, שבשליטת כידן דהרי וירון אדיב, פירסמה היום (שישי) את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי ול-2019 כולה, מהן עולה כי הכנסות החברה ברבעון הרביעי ירדו קלות לעומת הרבעון המקביל ב-15.3 מיליון שקל. תנופורט סיימה את 2019 עם הכנסות של 62.3 מיליון שקל - גידול של 3.3% לעומת 2018.

הגידול בהכנסות נובע בעיקר מעלייה בהכנסות מהשכרת מבנים (תוצאה של עלייה בדמי השכירות לשוכרים קיימים), מכניסה של שוכרים חדשים, מרכישת נכסים מניבים במהלך 2019 ו-2018, ומהכנסות משכירות בגין תקופות קודמות לגביהן צפי ההכנסה לא היה ודאי.

הרווח מפעולות רגילות עלה ב-2019 כמעט פי 2 לכ-97.1 מיליון שקל. הגידול מיוחס בעיקר לעליית ערך נדל"ן להשקעה שהסתכמה בכ-62.3 מיליון שקל, לעומת כ-29.9 מיליון שקל ב-2018. עיקר עליית השווי מיוחסת לנכסי החברה בקניון עד הלום (קניון B MALL), בצומת סילבר אשקלון, בנתיבות ובתל מונד. בעקבות כך הרווח הנקי ב-2019 הוכפל לכ-68.1 מיליון שקל, לעומת 2018.

מרכז הקניות בילו סנטר. "גם לפני המשבר הענף סבל מרכישות אונליין ובחו"ל"

סך המאזן של החברה הסתכם בכ-699.2 מיליון שקל, והונה העצמי הסתכם בכ-290.2 מיליון שקל. יתרת המזומנים, שווי המזומנים ופקדונות מוגבלים במשיכה הסתכמו בכ-9.5 מיליון שקל. אג"ח של תנופורט נסחרות לפי תשואה לפדיון נמוכה יחסית של 5.9%, בעוד שמניות החברה לא נסחרות בבורסה.

כידן דהרי, בעלים ומנכ"ל תנופורט, מסר, "אנו מסכמים את 2019 עם עלייה בהכנסות ובהכפלת הרווח הנקי – זאת כתוצאה מהמשך פעילותנו העקבית להשבחת פורטפוליו הנכסים של תנופורט ורכישת נכסים חדשים בעלי פוטנציאל השבחה רב. בין היתר, רשמנו במהלך השנה עליית ערך בנכסי החברה בקניון עד הלום, בית קירור בנתיבות ופארק לוגיסטי תל מונד. בנוסף, קיבלנו אישור של הוועדה המקומית למתן היתר לשימוש חורג במתחם הקניות בילו, ואנו צופים כי גם בנכס זה קיים פוטנציאל ניכר לעליית ערך עם קבלת ההיתר".

אג"ח סדרה א' של תנופורט

עוד הוסיף דהרי כי "החברה פרעה קרן אג"ח והורידה מינוף לכ-47%. בימים אלה אנו עוקבים אחר התפשטות מגפת הקורונה והשפעותיה, כש נכון למועד פרסום הדו"חות החברה מעריכה כי אין השפעה גדולה על פעילותה בעקבות משבר הקורונה. עם זאת, החברה מעריכה כי תמהיל הנכסים המגוון, פיזורם הגיאוגרפי וריבוי השוכרים, זאת בשילוב איתנותה הפיננסית, המתבטאת בשווי נכסיה, בתזרים המזומנים השוטף החיובי והמח"מ הארוך של מרבית הלוואותיה – כל אלה יסייעו לה להתמודד בצורה טובה עם השפעות המשבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker