שיערוכים חיוביים וגידול בפעילות סידרו לתנופורט קפיצה ברווח הנקי ל-25 מיליון שקל

הכנסות החברה ברבעון השלישי עלו קלות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, מ-15.2 מיליון שקל ל-16.3 מיליון שקל ■ הגידול בהכנסות נבע בעיקר מעלייה בדמי השכירות לשוכרים קיימים, כניסה של שוכרים חדשים לנכסי החברה והכנסות משכירות בגין תקופות קודמות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
כידן דהרי וירון אדיב
כידן דהרי וירון אדיבצילום: ישראל הדרי

חברת הנדל"ן תנופורט פירסמה בסוף השבוע האחרון תוצאות חיוביות לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה. תנופורט, הנמצאת בשליטתם של כידן דהרי וירון אדיב, סיימה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם הכנסות של 47 מיליון שקל, עלייה של 6.1% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. הכנסות החברה ברבעון השלישי עלו קלות לעומת הרבעון המקביל, מ-15.2 מיליון שקל ל-16.3 מיליון שקל.

הגידול בהכנסות נבע בעיקר מעלייה בדמי השכירות לשוכרים קיימים, כניסה של שוכרים חדשים לנכסי החברה והכנסות משכירות בגין תקופות קודמות לגביהן צפי ההכנסה לא היה ודאי. הרווח הגולמי של תנופורט בינואר-ספטמבר 2019 עלה קלות ל-29.4 מיליון שקל, לעומת 28 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח מפעולות רגילות באותה תקופה עלה בכ-45% לעומת אשתקד - ל-55.3 מיליון שקל. הגידול מיוחס בעיקר לעליית הערך של הנדל"ן להשקעה, שהסתכמה ב-32.7 מיליון שקל, לעומת 17.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

עיקר עליית השווי מיוחסת לנכס החברה ב'עד הלום' (קניון B MALL), ששוויו עלה לכ-125 מיליון שקל בהשוואה ל-104.6 מיליון שקל בהערכת השווי ל-סוף 2018, וכן לעליית השווי של נכס החברה בנתיבות ל-106.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-98.5 מיליון שקל בהערכת השווי לסוף ספטמבר 2018. כמו כן, מיוחסת העלייה לנכס החברה בתל מונד ששוויו עלה לכ-40.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-31 מיליון שקל בהערכת השווי לסוף יוני 2019.

הרווח התפעולי התזרימי בניכוי אירועים חד-פעמיים (FFO) בתשעת החודשים הראשונים של השנה עלה ל-16.2 מיליון שקל, לעומת 15.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018. בעקבות כך, הרווח הנקי בתקופה זו עלה ל-36 מיליון שקל - קפיצה של פי שניים לעומת התקופה המקבילה ב-2018. ברבעון השלישי הרווח הנקי קפץ פי שישה לעומת הרבעון המקביל - ל-25 מיליון שקל.

סך המאזן של תנופורט הסתכם, נכון לסוף ספטמבר 2019, ב-661.2 מיליון שקל והונה העצמי עמד על 257.8 מיליון שקל. מניות תנופורט לא נסחרות, אלא רק אגרות החוב שלה. החוב נטו של החברה מוערך ב-319 מיליון שקל. רמת המינוף של החברה ירד ל-50%

כידן דהרי, בעלים ומנכ"ל תנופורט, ציין כי "תוצאות הרבעון השלישי מבטאות את פעילותנו העקבית להשבחת פורטפוליו הנכסים של תנופורט, ורכישת נכסים חדשים בעלי פוטנציאל רב, ובין היתר את העלאת שיעורי התפוסה והעלאה הדרגתית של שכר הדירה תוך התאמתו לאיכות הנכסים ולאיכות השוכרים. בהתאם לכך, רשמנו ברבעון השלישי עליית ערך משמעותית בנכסי החברה ב'עד הלום' ובנתיבות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker