מגדל מסכמת רבעון עם הפסד של 222 מיליון שקל

התוצאות הכספיות של הרבעון השלישי של מגדל הושפעו בעיקר מירידה ניכרת בעקום הריבית שהשפיעה על כל ענף הביטוח ■ ההפסדים קוזזו בחלקם כתוצאה מעלייה ברווחים מהשקעות והערכה מחדש של שווי הקרקעות ובנייני המשרדים שבבעלות החברה

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רן עוז
מנכ"ל מגדל, רן עוזצילום: מוטי מילרוד

מגדל מסכמת את הרבעון השלישי של 2019 עם הפסד (לאחר מס) של 222 מיליון שקל, שהושפע בעיקרו מירידה ניכרת של עקום הריבית שהיתה לו השפעה רוחבית על פני כל ענף הביטוח. בעקבותיו נאלצה מגדל להגדיל את העתודות ברבעון השלישי בביטוח החיים בסך של כ-960 מיליון שקל ובביטוח הסיעודי בסך של כ-347 מיליון שקל.

ההפסדים קוזזו בחלקם כתוצאה מעלייה ברווחים מהשקעות, בעיקר על רקע עלייה של איגרות החוב, והערכה מחדש של שווי הקרקעות ובנייני המשרדים שבבעלות החברה, שהוסיפה 270 מיליון שקל לרווח הכולל (לאחר מס).

בחברה, המתמקדת בעיקר בתחום ביטוח החיים וחיסכון ארוך טווח, המהווים כ-80% מפעילותה, הסתכמו דמי הגמולים בקרנות הפנסיה ברבעון השלישי בכ-1.9 מיליארד שקל, עלייה של כ-6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בביטוח חיים, הפרמיות השוטפות עלו בכ-2%.

נכון לסוף ספטמבר היקף הנכסים המנוהלים עמד על 283 מיליארד שקל. ברבעון השלישי גדל סך הנכסים ב-2%, לעומת הרבעון השני.

מתוך סכום זה, בקרנות הפנסיה הסתכמו הנכסים המנוהלים בכ-75.6 מיליארד שקל, עלייה של כ-10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בקופות הגמל הנכסים המנוהלים עלו ב-9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והסתכמו בכ-18.3 מיליארד שקל, נכון לסוף ספטמבר השנה.

רן עוז, מנכ"ל מגדל, שהחל את תפקידו ב-1 בספטמבר 2019, אמר כי "קיבלתי לידי חברה חזקה שמתמודדת עם תקופה מאתגרת שמשלבת סביבת ריבית נמוכה, הידוק הרגולציה בשנים האחרונות והתגברות התחרות. אנו שוקדים בימים אלה על בניית תשתיות ויכולות מתקדמות על מנת להמשיך את מגמת הצמיחה, ושיפור הרווחיות וההתייעלות ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום