קסטרו-הודיס הפסידה 32 מיליון שקל ברבעון; ההכנסות בחנויות נפלו ב-7%

ההפסד התפעולי הסתכם ברבעון ב-17.3 מיליון שקל לעומת 8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ■ ההפסד בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הסתכם ב-70 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גבי רוטר, קסטרו
גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקבוצת קסטרו - הודיסצילום: דודו בכר

קבוצת קסטרו-הודיס הפסידה 32 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019 - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה הקבוצה. זאת, לעומת הפסד של 9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההפסד בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הסתכם ב-70 מיליון שקל, לעומת רווח של 11.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הנתונים הינם על בסיס דו"ח פורפורמה, כלומר בשקלול מלא של תוצאות הודיס.

ההכנסות של קסטרו-הודיס ברבעון השלישי הסתכמו ב-434 מיליון שקל, כמו ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, הקבוצה דיווחה על ירידה חדה של 7% במכירות בחנויות האופנה -  שפעלו במתכונת מלאה ברבעונים השלישי של 2018 ושל 2019 (לפי נתוני RIS, בשוק האופנה הכללי נרשמה ירידה מתונה בהרבה - 1.6%). המכירות של קסטרו- הודיס בחנויות במגזר האביזרים - נותרו זהות.

קסטרו
מנסים לחזור לצמיחה. קסטרוצילום: איימי נקדאי

הרווח הגולמי של קסטרו-הודיס הסתכם ברבעון ב-235 מיליון שקל (54.3% מהמכירות) לעומת 240 מיליון שקל (55.3% מהמכירות) ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד התפעולי הסתכם ברבעון ב-17.3 מיליון שקל לעומת -8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההוצאה בגין השקת רשת המשקפיים קרולינה למקה בארה"ב - מסתכם במצטבר ב-47 מיליון שקל.

"תהליך רחב של שינויים"

גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקבוצת קסטרו-הודיס, מסר: "הקבוצת נמצאת במרכזו של תהליך רחב של שינויים בכל מותגי הקבוצה במטרה לחזור לצמיחה, לשפר את היעילות התפעולית של מותגי הקבוצה, ולהמשיך לבסס את מעמדה של הקבוצה. תהליך זה מחייב השקעות ואנו מאמינים כי במהלך השנה הבאה נראה את תוצאותיו החיוביות ופירות השינויים וההשקעות במותגי הקבוצה".

מתוך קמפיין של קסטרו
מתוך קמפיין של קסטרוצילום: דודי חסון

"אנו ממשיכים להשקיע ולהטמיע את השינויים הרבים בקבוצה, החל מהטעמת כוח אדם בכיר חדש וצעיר, דרך כניסת מעצבי אופנה, החלפת ספקים, עיבוי מערך הדיגיטל של מותגי הקבוצה עם השקת אתרי אינטרנט מקוונים מחודשים עם הטכנולוגיות המתקדמות בעולם בתחום".

"עוד בין המהלכים המרכזיים של קבוצת קסטרו הודיס, המשך הרחבה ופריסת מותג האיפור האיטלקי והמצליח קיקו מילאנו. מותג האיפור החדש בישראל הביא לתוצאות מאד טובות במהלך תקופה קצרה, ואנו מתכננים לפתוח חנויות נוספות להרחבת הפריסה במהלך השנה הקרובה. כמו כן, אנו ממשיכים בהרחבת פעילות קרולינה למקה בתחום האופטיקה בישראל ובמדינות ספרד, אנגליה, תאילנד, אוסטרליה, פנמה ומקסיקו אשר רושמות הצלחה. בארה"ב נפעל בשנה הבאה להבטיח צמיחה רווחית לאחר ההשקעה הכבדה בה נשאנו השנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker