לאחר שנה של פעילות: ליברה מפסיקה להפסיד

מתחילת פעילותה מכרה החברה כ-70 אלף פוליסות ■ ההכרה בנכס המס הנדחה היא שאיפשרה לחברה להציג, לראשונה, רווח נקי ברבעון השלישי ■ המנכ"לית: "אנו מעריכים כי החברה תעבור לרווחיות תפעולית מלאה כבר ב-2020"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אתי אלישקוב, מנכ"לית ומייסדת ליברה
אתי אלישקוב, מנכ"לית ומייסדת ליברהצילום: אבי מועלם

ליברה, חברת הביטוח הדיגיטלית שהשיקה את פעילותה באוקטובר 2018, פירסמה היום (רביעי) את הדו"ח הכספי לרבעון השלישי של 2019. לראשונה, ברבעון השלישי של 2019, רשמה ליברה רווח נקי של 12 אלף שקל, לעומת הפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון השני של שנת 2019. מתחילת פעילותה ועד סוף ספטמבר שיווקה החברה כ-70 אלף פוליסות.

פרמיות ברוטו ברבעון השלישי הסתכמו ב-19.5 מיליון שקל, עלייה של 16% לעומת הרבעון השני השנה, אז הסתכמו הפרמיות ברוטו ב-16.8 מיליון שקל. החברה החלה עם שיווק ביטוח רכב והחל מחודש אוגוסט (במהלך הרבעון השלישי) החברה מוכרת גם ביטוחי דירה. ההון העצמי של החברה הסתכם, נכון לסוף הרבעון השלישי, ב-22.5 מיליון שקל, סכום שגבוה ב-4.8 מיליון שקל מההון העצמי המינימלי הנדרש המתחייב לפי תקנות ההון.

בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הסתכם ההפסד הכולל של החברה ב-1.6 מיליון שקל. ההפסד נובע מהוצאות קבועות והוצאות משתנות, הכוללות הוצאות הנהלה וכלליות, הוצאות שיווק והוצאות טיפול בתביעות, שהסתכמו ב-19 מיליון שקל באותה תקופה. החברה נהנתה מהכרה בנכס מס נדחה בגין חלק מההפסדים העסקיים, בהיקף של 1.3 מיליון שקל ברבעון השלישי ו-2.8 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה. ההכרה בנכס המס הנדחה היא שאפשרה לחברה להציג, לראשונה, רווח נקי לרבעון השלישי.

בתשעת החודשים הראשונים פרמיות ברוטו בביטוח רכב רכוש הסתכמו ב-36.5 מיליון שקל, וברבעון השלישי עמדו על 12.1 מיליון שקל. בביטוח רכב חובה הסתכמו פרמיות ברוטו בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-21.8 מיליון שקל, וברבעון השלישי ב-6.9 מיליון שקל. בביטוחי דירה פרמיות הברוטו בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-602 אלף שקל, וברבעון השלישי הן הסתכמו ב-447 אלף שקל.

אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית חברת הביטוח ליברה, אמרה כי: "תוצאות הרבעון השלישי עולות על כל התחזיות המוקדמות. לראשונה נרשם רווח נקי, ועל פי קצב הצמיחה עד כה, אנו מעריכים כי החברה תעבור לרווחיות תפעולית מלאה כבר בשנת 2020. השינויים שליברה הובילה הפכו אותה תוך זמן קצר לסמן ימני בענף הביטוח, ובכוונתנו להמשיך להוביל מהלכים לטובת המבוטחים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום