לאחר רווחי שיא: מנורה מבטחים הפסידה 90 מיליון שקל ברבעון השלישי

שינויי הריבית גרמו לחברה להגדיל את ההתחייבויות ברבעון זה בכ-353 מיליון שקל ■ סך פרמיות הביטוח ודמי הגמולים שנגבו ברבעון השלישי הסתכמו בכ-6.5 מיליארד שקל, לעומת כ-6 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בית מנורה מבטחים ברמת גן
בית מנורה מבטחים ברמת גןצילום: עופר וקנין

חברת הביטוח מנורה מבטחים פירסמה היום (ג') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה, ומהם עולה כי ברבעון זה, ההפסד הכולל לבעלי המניות הסתכם ב-90 מיליון שקל. זאת לעומת רווח כולל לבעלי המניות של 193 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, וכשאת המחצית השנה הראשונה סיימה החברה עם רווחי שיא של 441 מיליון שקל.

השינויים העיקריים שהשפיעו בתקופת הדו"ח היו ריבית חסרת סיכון ופרמיית אי נזילות. כך, שינויי הריבית גרמו לחברה להגדיל את ההפרשה לעתודות ברבעון השלישי בסך של כ-353 מיליון שקל - שמהווים גידול של כ-170 מיליון שקל בביטוח חיים; גידול של כ-159 מיליון שקל בביטוח בריאות; וגידול של כ-24 מיליון שקל בביטוח כללי.

סך פרמיות הביטוח ודמי הגמולים שנגבו ברבעון השלישי של 2019 הסתכמו בכ-6.5 מיליארד שקל, לעומת כ-6 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של כ-9%. ההכנסות מפרמיות ביטוח ברבעון שלישי הסתכמו בכ-2 מיליארד שקל בתקופה - גידול של כ-10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורהצילום: מנורה

בתחום ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח, הסתכמו פרמיות הביטוח ודמי הגמולים ברבעון השלישי לסך של כ-5.3 מיליארד שקל, לעומת כ-4.9 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של כ-10%. עם זאת, ההפסד הכולל לפני מס ברבעון שלישי הסתכם בכ-60 מיליון שקל בתחום זה, לעומת רווח כולל לפני מס בסך של כ-125 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

נתח השוק של מנורה מבטחים פנסיה בגביית דמי גמולים מסך דמי הגמולים הנגבים על ידי קרנות הפנסיה החדשות מסתכם בכ-29%, והיא עדיין קרן הפנסיה הגדולה בישראל: נתח השוק שלה בתום הרבעון השלישי עומד על 34% מבין קרנות הפנסיה החדשות המקיפות. הפקדות דמי הגמולים לקרנות הפנסיה ברבעון שלישי עלו בכ-9%, ועמדו ברבעון השלישי על סך של כ-3.4 מיליארד שקל, לעומת כ-3.1 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

גם בתחום הביטוח הכללי חלה ירידה ברווח הכולל ברבעון השלישי, שהסתכם לסך של כ-68 מיליון שקל, לעומת כ-106 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מניית מנורה מבטחים

מניית מנורה מבטחים

בתחום הבריאות הסתכמו הפרמיות ברבעון שלישי בכ-288 מיליון שקל, לעומת 238 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של כ-21%. ההפסד הכולל לפני מס ברבעון שלישי של 2019 הסתכם בכ-149 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-23 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד נובע בעיקר מהשפעת השינוי בעקום ריבית חסרת הסיכון בתוספת פרמיית אי נזילות, שמשפיעה על בדיקת נאותות העתודות.

ההון העצמי של הקבוצה, נכון ל-30 בספטמבר 2019, הסתכם לסך של כ-4 מיליארד שקל, לעומת כ-3.7 מיליארד שקל, נכון ל-31 בדצמבר 2018, והתשואה על ההון במונחים שנתיים הסתכמה בכ-12.5%.

סך הנכסים הפיננסים המנוהלים על ידי הקבוצה הסתכמו בכ-210 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker