אדגר: הרווח הנקי התזרימי גדל ב-10% ברבעון - "הביקוש ממשיך להיות גבוה"

ההכנסות התפעוליות נטו ברבעון השלישי של 2019 הסתכמו ב-55.1 מיליון שקל, לעומת 54.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ■ הגידול נבע מצמיחה בפעילות בקנדה ובישראל בגין עלייה בדמי השכירות ובתפוסה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ת"א מגדל אדגר 360
צילום: דוד שי

אדגר השקעות, חברת הנדל"ן מקבוצת צור-שמיר של משפחת שניידמן, סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי של 20.7 מיליון שקל, לעומת רווח של 19.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018.

ההכנסות מהשכרת נכסים הסתכמו ברבעון השלישי של 2019 ב-58.2 מיליון שקל לעומת 60.2 מיליון שקל בשנה שעברה. הירידה בהכנסות מהשכרת נכסים נובעת בעיקר מהשפעת שערי חליפין והכנסה חד פעמית בפולין ברבעון המקביל בשנה שעברה בסך כ-400 אלף שקל.

ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) ברבעון הסתכמו ב-55.1 מיליון שקל, לעומת 54.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול נבע מצמיחה בפעילות בקנדה ובישראל בגין עלייה בדמי השכירות ובתפוסה. הרווח הנקי התזרימי (FFO) לבעלי המניות הסתכם ברבעון בכ-19 מיליון שקל, לעומת 17.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018 – גידול של כ-10%.

עלייה בערך הנכסים

אדגר היא זרוע ההשקעות בנדל"ן של קבוצת צור שמיר. החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב ומתמחה ברכישה, פיתוח והשבחת נדל"ן. עיקר פעילות החברה בישראל, קנדה (טורונטו) ופולין (ורשה). בבעלות החברה נכסים בשווי כולל של כ-4 מיליארד שקל. בימים אלה משלימה החברה את הפיתוח של בניין C, הרחבה של כ-17 אלף מ"ר בפרויקט אדגר 360 בתל אביב.

במהלך הרבעון רשמה אדגר עליית ערך בנכסים בשווי של כ-33 מיליון שקל, בעיקר עקב שערוך נדל"ן בישראל . השערוך נבע מהשבחה של קרקע באפעל 33 בפתח תקוה וכן מחתימה על חוזה להשכרה של כ-1,100 מ"ר לצורכי דאטה סנטר בבניין החברה בראש העין.

מנכ"ל אדגר, רועי גדיש
מנכ"ל אדגר, רועי גדישצילום: גדי דגון

העלייה בנדל"ן קוזזה בחלקה בהשפעת שערי החליפין. במהלך הרבעון השקיעה החברה כ-44  מיליון שקל, בעיקר בגין פרויקט אדגר 360 (בניין C) ובגין התאמות לדיירים והסבת שטחים נוספים למרחבי עבודה משותפים תחת המותג "Brian embassy".

ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בסוף ספטמבר בכ-1.06 מיליארד שקל, כ-8 שקלים למניה, לעומת כ-10.3 מיליארד שקל, כ-7.8 שקלים למניה בסוף 2018. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון השלישי עלה ל-11.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-4.4 מיליון שקל בתקופה מקבילה בשנה שעברה, והוא מושפע מהריבית החצי שנתית המשולמת על איגרות החוב של החברה. לאדגר מזומנים ושווי מזומנים בשווי 203.9 מיליון שקל.

רועי גדיש, מנכ"ל החברה, ציין כי הביקוש בקנדה ובתל אביב לשטחי משרדים הוסיף להיות גבוה ברבעון - דבר שבא לידי ביטוי בהגדלה של ה-FFO. חלק מנכסי החברה באזור מוקטוב בפולין, סבלו בחודשים האחרונים מעבודות תשתית שבוצעו לצורך בניית הגשר בסמוך למבנים, הגשר נפתח בימים האחרונים ואנו צופים שישפר את הגישה לאיזור באופן משמעותי.

"בספטמבר התחלנו בעבודות להריסת המבנה הקיים ברחוב אפעל 33 בפתח תקוה בשטח של כ-2,000 מ"ר שהושכר כמחסן לתקופה זמנית. בשלב ראשון, בכוונתנו להקים חניון תת קרקעי בעלות של כ-110 מיליון ששקל ובנייתו צפויה להסתיים בסוף  2021. החניון ישמש בעתיד כתשתית לפרוייקט משרדים של כ-60 אלפי מ"ר", אמר גדיש.

לאחר פרסום הדו"חות, האנליסט שי ליפמן מווליו בייס העלה את מחיר היעד למניית אדגר ל-10.62 שקל, המגלם פוטנציאל עלייה (אפסייד) של כ-19%. "תוצאות החברה מצביעות על המשך שיפור בכל הפרמטרים התפעוליים; אנו רואים בחיוב את התפתחות הייזום בחברה ואת ההתחלה של הפרויקט באפעל 33 בפתח תקווה - מגדל נוסף בדומה למגדל הקיים של החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker