רבעון חזק לקבוצת אלקו: הרווח הנקי קפץ פי ארבעה ל-132 מיליון שקל; המניה מזנקת

ההכנסות של קבוצת אלקו, שהיא בעיקרה חברת אחזקות, עלו ברבעון בכ-17.4% לכ-2.6 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-2.21 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייקי ודני זלקינד
ערן אזרן

קבוצת אלקו שבשליטת מיכאל ודני זלקינד מסכמת רבעון שלישי חזק – שנבע מהמשך השיפור בתוצאות החברות הבנות. הרווח הנקי גדל פי ארבעה לכ-130 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח של כ-32 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של 2019 טיפס הרווח בכ-190% לכ-428 מיליון שקל לעומת התקופה המקבילה. בעקבות התוצאות, מניית אלקו מזנקת במסחר בכ-7%.

"הביצועים החזקים ברבעון השלישי נבעו משיפור שנרשם בכל שלוש החברות הציבוריות שבשליטת הקבוצה. בתקופת הדו"ח השלמנו בהצלחה את העסקה לרכישת גרנית הכרמל וסופרגז - ובכוונתנו לפעול כדי להרחיב זרוע פעילות זו ולהפכה לאחד ממנועי הצמיחה של אלקו בשנים הקרובות", אמר אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו.

ההכנסות של קבוצת אלקו - שהיא בעיקרה חברת אחזקות - עלו ברבעון בכ-17.4% לכ-2.6 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-2.21 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה הבת, אלקטרה בע"מ, סיימה את הרבעון עם הכנסות של כ-1.78 מיליארד שקל, ותרמה רווח של כ-113 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-47 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה באלקטרה מיוחסת, בין היתר, לרכישה של שתי חברות קבלניות בארה"ב, וכן ולהמשך ההתרחבות בעסקיה של אלקטרה FM.

החברה הבת אלקטרה מוצרי צריכה, המחזיקה בין היתר בפעילות מכירת מזגנים ובגולן טלקום, רשמה ברבעון הכנסות של כ-750 מיליון שקל ותרמה רווח של כ-127 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה שהושגה בעיקר לאור גידול במכירות בתחום פעילות המזגנים בישראל, במגזר קמעונות חשמל וכן גידול במכירות במגזר הסלולר.

החברה הבת אלקטרה נדל"ן – שמרכזת את פעילות אלקו בתחום במקבצי הדיור בארה"ב - רשמה ברבעון הכנסות של כ-38.2 מיליון שקל, ותרמה רווח של כ-27 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ישראלי ציין כי "אלקטרה נדל"ן סיימה את הרבעון עם תוצאות טובות, הממחישות את עוצמת פעילותה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, תחום הממשיך לשמור ליהנות מביקושים ומיציבות עסקית. בהתאם לכך, גייסה אלקטרה נדל"ן כ-675 מיליון דולר תוך שנתיים לשתי קרנות השקעה פרטיות הפועלות בארה"ב, וזהו הישג חסר תקדים בשוק המקומי".

הרווח הגולמי ברבעון עלו ב-14.3% לכ-366 מיליון שקל, לעומת כ-320 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון טיפס בכ-20.3% לסכום של כ-148 מיליון שקל, בהשוואה לכ-123 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התזרימי הנקי (EBITDA), כלומר הרווח לפני הוצאות ריבית, מיסים, הפחתות ופחת, צמח ברבעון השלישי בכ-153% לכ-460 מיליון שקל.

ממאזנה המאוחד של אלקו עולה כי לקבוצה מצבת מזומנים והשקעות לזמן קצר, נכון לסוף ספטמבר, של כ-1.03 מיליארד שקל. סך החוב הפיננסי נטו של אלקו (סולו, ללא החברות הבנות), הסתכם בכ-199 מיליון שקל בלבד. הונה העצמי של הקבוצה מסתכם כ-1.2 מיליארד שקל (מיוחס לבעלי המניות), ביחס לשווי שוק של כ-3 מיליארד שקל הבוקר בפתיחת המסחר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker