בדרך ל-100 מיליון שקל ב-2021: נובולוג סיכמה רבעון עם EBITDA של 20 מיליון שקל

ברבעון השלישי של 2019 הציגה נובולוג הפסד של 3.7 מיליון שקל, כתוצאה מהוצאות חד-פעמיות בגין רכישת מניות של החברות הבנות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משאית של נובולוג
נובולוגצילום: מתוך ערוץ היוטיוב

מניית נובולוג רשמה זינוק של 50% בשנה האחרונה. החברה - שפועלת בענף הפארמה בשלושה תחומים עיקריים: מתן שירותי לוגיסטיקה בתחום הבריאות, מתן שירות רפואה ותמיכה מבוססי טכנולוגיה בתחום ה-ה-Home Care ומתן מידע רפואי וכלים טכנולוגיים בזירה הדיגיטלית עבור מטופלים, רופאים ומוסדות רפואיים - סיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם הפסד של 3.7 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 5.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שווייה של נובולוג בבורסה הוא 753 מיליון שקל.

החברה הצליחה להגדיל את מכירת התרופות והעמלות בעקבות צמיחתה של החברה הבת טריילוג, המתמחה בשירותי לוגיסטיקה לניסויים קליניים, ושותפה בשוק הניסויים הקליניים. כך, המכירות צמחו ל-243 מיליון שקל, כ-16% יותר מהרבעון המקביל ב-2018. מדו"חות החברה עולה כי טריילוג פועלת להגדלת מספר המחקרים הקליניים ולהרחבת סל המוצרים שלה, במטרה לשמור על צמיחת המגזר.

חלק מהגידול במכירות מוסבר באיחוד תוצאות חברת הבת מדיקר, העוסקת בשירות הפצת תרופות עד הבית, לצד תמיכה והדרכה של חולים כרוניים. סיבה נוספת היא איחוד דו"חות החברה הבת אינפומד - המספק מאגר מידע עדכני בכל תחומי הרפואה והבריאות.

רווחיותה הגולמית של נובולוג צמחה הרבעון ב-13% ל-23.7 מיליון שקל, לעומת 21 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. ואולם הרווח התפעולי צנח ל-1.8 מיליון שקל, לעומת 9.1 מיליון שקל. זאת, כתוצאה מהוצאות של 9.4 מיליון שקל, שאינן קשורות לפעילות השוטפת של החברה – הפחתת עודף עלות רכישה, עדכון אופציות לרכישת המיעוט ותשלום מבוסס מניות.

ה-EBITDA – רווח תפעולי, בנטרול הוצאות והכנסות שאינן קשורות לתפעול השוטף של עסקי החברה - הסתכם ב-20.9 מיליון שקל, לעומת 14.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מנכ"ל נובולוג, עירן טאוס, מסר: "התוצאות תומכות בתחזית החברה ובתוכנית העבודה, שבמסגרתה מעריכה החברה כי ה-EBITDA המאוחד ב-2021 יגיע ל-100 מיליון שקל מהפעילות בישראל.

"באחרונה השלמנו את רכישת אחזקות המיעוט במדיקוויפ, שבגינה אנו רושמים בדו"חותינו הוצאה חד-פעמית של כ-7 מיליון שקל. מהלך זה הינו חלק מהתוכנית האסטרטגיה שלנו להרחבת תחום ה-Home Care. אנו מצפים לגידול משמעותי בהיקפי הפעילות של החברה בשנים הקרובות.

"כמו כן, ברבעון זה הודענו על מימוש אופציית ה-CALL לרכישת יתרת האחזקות הן באינפומד והן בטארגט קאר, מוקדם מהמוסכם בהסכמי הרכישה המקוריים. אנו צופים כי המהלכים שביצענו לרכישת החזקות המיעוט בשלושת החברות יקטינו את ההוצאות לשערוך ההתחייבות לרכישת המיעוט אשר היו צפויות להסתכם בכ- 6 מיליון שקל ב-2019.

"בנוסף, דיווחנו על עסקה, שבמסגרתה רכשה אינפומד 75% מחברת אודורו מערכות, שמספקת מערכות תורים ממוחשבות לאלפי רופאים בישראל. שילוב סל המוצרים הנוכחי של אודורו עם השירותים שמספקת אינפומד צפוי לתרום לבניית עוגן נוסף של רווח ותזרים לקבוצת נובולוג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker