הזיכיון להפצת מוצרי סמסונג הוארך בחמש שנים - אך רווחי סאני נחתכו ב-54% ברבעון

סאני תקשורת, יבואנית מכשירי סמסונג בישראל, הציגה רווח של 7.1 מיליון שקל בלבד, מתוך מחזור מכירות של 330 מיליון שקל ■ עיקר הפגיעה ברווחיות נבעה משער החליפין ושינוי תמהיל המוצרים שנמכרו

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
גלקסי Note 10
גלקסי Note 10

סאני תקשורת, המפיצה הרשמית של מוצרי סמסונג בישראל, הצליחה להאריך בחמש שנים את הסכם ההפצה שעליו חתמה עם סמסונג הקוריאנית. משקיעי החברה היו עדים לפגיעה חדה ברווחיות ברבעון הנוכחי, לאחר שסאני תקשורת הציגה רווח של 7.1 מיליון שקל, כ-54% פחות מהרבעון המקביל. עבורם זו הודעה משמחת, שכן ללא ההסכם - פעילותה של סאני בישראל היתה קורסת.

על פי הדו"חות הכספיים שפירסמה היום סאני, המנוהלת על ידי משה פרי, ההכנסות צמחו ב-4% ל-330 מיליון שקל, כתוצאה מהשקה מוצלחת של סדרות NOTE10 ו-A  של סמסונג, ומהגדלת מגוון המכשירים שמציעה סאני ללקוחותיה הישראלים.

בפועל, רווחיותה הגולמית של סאני נפגעה וירדה ב-22% ל-33 מיליון שקל - כ-10.1% מההכנסות - כתוצאה משינוי בתמהיל מכירות המוצרים ושחיקת הרווח הגולמי בקטגוריית החלפים והמכשירים.

עוד הושפעה הרווחיות הגולמית מהתחזקות השקל, שכן לחברה קשה לעדכן את מחירי המכירה בהתאם לשינויים בשער החליפין. הפרשי השער ועסקות אקדמה (Forward) בהיקף של 4.1 מיליון שקל, הובילה את החברה לרשום הוצאות מימון של 8.1 מיליון שקל, לעומת הכנסות מימון של 6.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2018.

כתוצאה מהירידה החדה ברווחיות הגולמית, הרווח התפעולי של החברה (EBITDA) נשחק ב-30%, והסתכם ב-22 מיליון שקל.

יעקב לוקסנבורג, יו"ר סאני
יעקב לוקסנבורג, יו"ר סאניצילום: סיון פרג'

יו"ר הדירקטוריון של סאני הוא יעקב לוקסנבורג (לוקסי), שבאחרונה רכש באמצעות חברת האם לפידות את השליטה בחברת הנדל"ן אפריקה. לחברה מסגרת אשראי ספקים בהיקף של 15 מיליון דולר מסמסונג.

בקופתה של סאני נותרו בסוף הרבעון 62 מיליון שקל, לעומת 44.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת היה שלילי - כ-76 אלף שקל, לעומת תזרים שלילי של 30.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. ב-2018

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker