בזכות האשראי החוץ בנקאי והשקעות אלטרנטיביות: הרווח של מיטב דש נשחק רק ב-2%

הרווח הכולל של מיטב דש ברבעון השלישי הסתכם ב-23 מיליון שקל - לעומת 25 מיליון שקל ברבעון המקביל ■ הגידול העיקרי בהכנסות החברה מגיע מחברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה ומהשקעות אלטרנטיביות ■ החברה הודיעה על תוכנית התייעלות ופרישה מרצון

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דשצילום: רמי זרנגר

הדו"חות הכספיים של מיטב דש, שפורסמו היום (ב'), מצביעים על ירידה של 2% בהכנסות של בית ההשקעות ברבעון השלישי. מיטב דש סיכם את הרבעון החולף עם הכנסות של 227 מיליון שקל, לעומת 231 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות מתחום ההשקעות - לרבות מקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, תעודות הסל וניהול השקעות - ירדו ב-7% ברבעון השלישי ל-164 מיליון שקל, לעומת 176 מיליון שקל במקביל. הגידול העיקרי בהכנסות החברה נבע מחברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה ומהשקעות אלטרנטיביות.

הרווח התפעולי של מיטב דש הסתכם ב-54 מיליון שקל, לעומת 56 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 3.5%. הרווח הכולל ברבעון השלישי הסתכם ב-23 מיליון שקל, לעומת 25 מיליון שקל במקביל.

שווי נכסי קופות הגמל והפנסיה שבניהול החברה הגיע בסוף הרבעון השלישי ל-55.4 מיליארד שקל - עלייה של 5% בהשוואה לשווי של 52.6 מיליארד שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. החברה מנהלת את קרן הפנסיה הנבחרת הגדולה ביותר מבין בתי השקעות, המסתכמת ב-11.2 מיליארד שקל. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של 2019 היו 237 מיליון שקל, לעומת 241 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ירידה זו של 2% בהכנסות נובעת בעיקר משחיקה בשיעור דמי הניהול הממוצעים בקופות הגמל, המפוצה בעלייה בהכנסות מניהול קרנות הפנסיה - שהתרחבו ברבעון החולף ב-17% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

הכנסות מגזר החיסכון השוטף הסתכמו ברבעון השלישי של 2019 ב-85 מיליון שקל, בהשוואה ל-96 מיליון שקל במקביל. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-237 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד. יש להדגיש כי ההשוואה נעשית על מוצרים שונים. תיקון 28, שהפך את תעודות הסל לקרנות סל ומחקות א"ש, נכנס לתוקף ברבעון הרביעי של 2018, ואילו הרבעון שלישי של 2018 היה רבעון שיא בתעודות הסל, עם הכנסות של 39 מיליון שקל. שווי הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון השלישי הסתכם ב-135 מיליארד שקל, בהשוואה לשווי נכסים של 133 מיליארד שקל בסוף הרבעון השלישי בשנה שעברה.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות, אמר: "תשעת החודשים הראשונים של 2019 מסתיימים עם תוצאות טובות במונחי הרווחיות. הרבעון השלישי מסכם מגמה של יציבות ברוב מגזרי ניהול הנכסים לרבות גמל, קרנות הסל וקרנות הנאמנות, לצד צמיחה בפנינסולה. במהלך הרבעון הנוכחי, כמו גם במהלך תקופת הדו"ח - על אף השחיקה בדמי הניהול - נרשמת איתנות במגזר החיסכון ארוך הטווח, לאור הגידול בהכנסות מקרן פנסיה נבחרת. ברבעון הנוכחי השלמנו את בניית התשתיות להעמקת הפעילות בתחום האלטרנטיבי, ואנו צופים שתחום זה יצמח בעתיד.

"שלושת מנועי הצמיחה של בית ההשקעות - האשראי החוץ בנקאי, חבר הבורסה וקרן פנסיה נבחרת - ממשיכים להוכיח את עצמם ומציגים תוצאות טובות. עמלות הקנייה והמכירה שאנו מציעים בחבר הבורסה הינן נמוכות באופן משמעותי ביחס לבנקים, ופוטנציאל הצמיחה בתחום גדול. לאחרונה הרחבנו את פעילותנו בתחום האשראי החוץ בנקאי אל מחוץ לישראל באמצעות רכישת לוטוס, הפועלת באירלנד, ביחד עם משקיעים נוספים, ואני מאמין כי לפעילות זו תהיה תרומה לצמיחת החברה.

"לאחר בחינה ארוכה וחשיבה מעמיקה, התקבלה החלטה כי החברה נדרשת לתהליך רוחבי של התאמת ההוצאות למבנה ההכנסות והפעילות הנוכחית. המשמעות הינה צמצום כמות העובדים המועסקים בחברה ואנו נעשה זאת תוך הידברות עם ועד העובדים והסתדרות העובדים הלאומית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker