גאון עברה לרווח של 9.3 מיליון שקל ברבעון; "מתקדמים בהעתקת המפעל לנאות חובב"

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות טיפס בינואר-ספטמבר בכ-62% לכ-18.5 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-11.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ■ ההכנסות של קבוצת גאון ברבעון השלישי צמחו ב-32% לסך של 148 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון
גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאוןצילום: עופר וקנין

קבוצת גאון, שבשליטת קרן ויולה, דיווחה הבוקר (ה') על התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2019. החברה רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 9.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות טיפס בינואר-ספטמבר בכ-62% ל-18.5 מיליון שקל, לעומת רווח של 11.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

גאון אחזקות, שנוסדה ב-1998, נמצאת בשליטת קרן ויולה צמיחה, ואחזקתה העיקרית היא 68.3% ממניות קבוצת גאון (לשעבר צינורות המזה"ת). גאון פעילה בתחום תשתיות הזורמים (הולכה וניהול מים, שפכים דלק וגז). על לקוחות החברה נמנים גופים ממשלתיים, חברות ממשלתיות ותאגידי מים. ההון העצמי של גאון, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם בסוף ספטמבר בכ-395 מיליון שקל.

ההכנסות של קבוצת גאון ברבעון השלישי צמחו בכ-32% לסך של 147.7 מיליון שקל, בהשוואה ל-112 מיליון שקל. העלייה בהכנסות ברבעון נובעת בעיקר מגידול בשיעור של כ-35% בהכנסות מגזר תשתיות ותעשייה ל-117.6 מיליון שקל.

הרווח הגולמי לרבעון טיפס ל-28.4 מיליון שקל, עלייה של 71% לעומת רווח גולמי של כ-16.6 ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי מההכנסות הסתכם ב-19.2%, לעומת שיעור של 14.8% ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי ברבעון זינק ב-146% ל-12.4 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של 1.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, זאת בשל הגידול בהכנסות, כאמור, וכן לאור שיפור משמעותי בשיעור הרווח התפעולי במגזר תשתיות ותעשייה ל-12.3%, בהשוואה ל-7.8% בתקופה המקבילה אשתקד.

הוצאות המימון, נטו ברבעון הסתכמו ב-100 אלף שקל, לעומת 1.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בתקופת הדו"ח נרשמו קנסות בגין הפרשי שער בסך 900 אלף שקל למול הוצאות בגין הפרשי שער בסך 300 אלף שקל אשתקד.

גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון אמר: "החברה סיימה הן את תשעת החודשים הראשונים לשנת 2019 והן את הרבעון השלישי עם גידול נאה בהכנסות למול התקופות המקבילות אשתקד. עיקר הגידול נובע ממגזר התשתיות והתעשייה וזאת בשל מימוש היקף גדול של פרויקטים בתחום התשתיות, שהיו בצבר ההזמנות. בנוסף, החברה הציגה שיפור משמעותי בפרמטרים תפעוליים שהשפיעו ישירות על שורת הרווח.

"העתקת מפעל הפלדה לנאות חובב מתקדמת לשביעות רצוננו ואנחנו מעריכים שהמפעל החדש יחל בהרצות וייצור כבר בתחילת 2020. מהלך זה יאפשר לנו להגדיל את סל מוצרי הפלדה של החברה עם דגש על כניסה לתחום תשתיות הגז וזאת לצד ייעול תהליכי הייצור וחיסכון כללי בעלויות, ובכך יסייע להמשך צמיחת החברה ולשיפור ברווחיות", הוסיף רגב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker