הכנסות פייבר צמחו ב-42% - אבל החברה הפסידה 4 מיליון דולר

פייבר עקפה את תחזיות האנליסטים ברבעון השלישי ודיווחה על הכנסות של 28 מיליון דולר ■ ההפסד העמיק, אך שיעורו ביחס להכנסות השתפר ■ ההשקעה ברכישת לקוח חדש, נתון המלמד על הפוטנציאל של החברה להגיע לרווחיות, מחזירה את עצמה באותו רבעון

רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנפקת פייבר בבורסת ניו יורקצילום: Fiverr
רותי לוי

פייבר (Fiverr) הישראלית, שפיתחה זירת מסחר לפרילנסרים, עקפה את תחזיות האנליסטים ודיווחה על הכנסות של 27.9 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019 (יולי-ספטמבר) - גידול של 42% לעומת הכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד. לחברה הפסד תפעולי תזרימי (EBITDA) של 4.3 מיליון דולר, לעומת 3.9 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. שיעור ה-EBITDA ביחס להכנסות השתפר ועמד על 15.6% - ביחס לכ-20% ברבעון המקביל אשתקד. 

ההפסד הנקי של פייבר ברבעון השלישי הוא 8.4 מיליון דולר או 26 סנט למניה, לעומת 7.2 מיליון או 1.10 דולר למניה (העובדה כי ההפסד למניה ירד למרות הגידול בהפסד הכולל נובעת מהגידול במספר המניות של החברה לאחר ההנפקה הציבורית). 

ההפסד הנקי המתואם (Non GAAP), שמנטרל הוצאות חד-פעמיות ותגמול הוני של עובדים, הוא 4 מיליון דולר או 12 סנט למניה - גבוה בכ-5% מהרבעון המקביל בשנה שעברה. בקופתה של פייבר היו מזומנים בסכום של 22.7 מיליון דולר, והפעילות השוטפת ייצרה גרעון של 2.7 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, לעומת 2 מיליון דולר אשתקד.

לפייבר היו בסוף הרבעון השלישי 2.3 מיליון קונים פעילים, עלייה של כ-5% לעומת הרבעון הקודם, וכ-15% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. קונים פעילים הם כאלה שביצעו לפחות רכישה אחת ב-12 החודשים האחרונים, והם אחראים ל-58% מההכנסות של פייבר. 

ההוצאה השנתית הממוצעת לקונה ברכישת שירותים דרך פייבר צומחת בזהירות והגיעה בסוף ספטמבר ל-163 דולר לעומת 157 דולר בסוף הרבעון הקודם, ו-150 דולר ברבעון שקדם לו. ה-Take rate, נתון המשקף את ההכנסה של פייבר מכל עסקה (עמלה שנלקחת חלקה מהמוכר וחלקה מהקונה), נותר כמעט ללא שינוי לעומת הרבעון הקודם ועומד על 26.6%.

מנכ"ל ומייסד פייבר, מיכה קאופמןצילום: עומר הכהן

ה-ROI, כלומר היכולת של פייבר להחזיר במהירות את הוצאות השיווק על רכישת לקוחות חדשים, משתפר - והלקוחות שהצטרפו במהלך הרבעון השלישי של 2019 החזירו את ההשקעה באותו הרבעון. קבוצות הקונים שהצטרפו לפייבר במהלך 2017 כבר החזירו כל אחת יותר מפי 2.5 על ההשקעה, ואלה שהצטרפו במהלך 2018 החזירו פי 1.5 לפחות על ההשקעה. מדובר בנתון חשוב שמלמד על הפוטנציאל של פייבר להגיע לרווחיות. 

"השוק מאד רגיש עכשיו לרווחיות, ופחות סובלני לחברות הפסדיות, אבל רמת המשמעת בחברה גבוהה, ויש תוכנית ברורה מאוד. אני חושב שהרבעון השלישי מוכיח שאנחנו מסוגלים להמשיך ולעמוד בתוכנית", אמר עופר כץ, סמנכ"ל הכספים של החברה, בשיחה עם TheMarker. "אין לנו כוונה לחסוך בהוצאות שיווק כדי להיות רווחיים מחר בבוקר. אנחנו מתכוונים להמשיך ולגדול, אבל לשמור על הקו לפיו הוצאות השיווק כאחוז מההכנסות מצטמצמות".

זירת המסחר האינטרנטית של פייבר מחברת בין פרילנסרים, המבצעים עבודות דיגיטליות כמו עיצוב, כתיבה ופיתוח תוכנה, ללקוחות בעולם - בעיקר עסקים קטנים ובינוניים. המוכרים מציגים בפלטפורמה תיק עבודות, מקבלים דרכה הזמנות ומתקשרים ומתחשבנים דרכה עם לקוחותיהם. 

ברבעון הקודם השיקה פייבר כלי המאפשר לפרילנסרים הפועלים דרכה לחבור יחדיו כדי להציע חבילות שירותים משלימים תחת "סטודיו" משותף, לנהל את משימותיהם כצוות ולהתחשבן מול הלקוח בצורה קלה. הפתרון אמור לאפשר לפרילנסרים להעניק עבודות לפרויקטים גדולים ומורכבים יותר. החברה אינה חושפת מספרים מכיוון שהשירות אינו מספיק משמעותי כרגע לעסקיה, אולם מציינת כי נפתחו בפלטפורמה מאות שותפויות בצורת סטודיו, וכי גודל הפרויקט הממוצע של סטודיו גבוה כמעט פי שבעה מהפרויקט הממוצע בזירת המסחר. 

פייבר עדכנה לחיוב את התחזיות שלה לשנת 2019, היא צופה הכנסות של 105.5-106.5 מיליון דולר, לצד הפסד תפעולי תזרימי של 18.2-19 מיליון דולר. זאת לעומת הכנסות של 76 מיליון דולר והפסד תפעולי תזרימי של 21 מיליון דולר ב-2018. כלומר, פייבר צופה צמיחה של 40% בהכנסות השנתיות, לעומת 45% בין 2017 ל-2018. ממוצע ההכנסות שצופים ששת האנליסטים שסוקרים את פייבר לשנת 2019 הוא 102.5 מיליון דולר, כלומר הקונצנזוס נמוך מתחזיות החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker