פריון ממשיכה להפתיע את המשקיעים: הרוויחה 3 מיליון דולר ברבעון החולף

בחירתה של פריון לעבוד עם בינג, מנוע החיפוש של מיקרוסופט, ולא עם גוגל - השתלמה: הכנסותיה מתחום החיפוש הצטברו ברבעון השלישי ל-44 מיליון דולר - 43% יותר מברבעון המקביל בשנה שעברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
דורון גרסטל, מנכ"ל פריון
דורון גרסטל, מנכ"ל פריוןצילום: דודו בכר
שלי אפלברג
שלי אפלברג

רבים כבר הספידו את חברת פריון, בשל התחום המפוקפק בו היא עוסקת - פתרונות שיווק דיגיטליים למפרסמים ברשתות חברתיות ומנועי חיפוש. ואולם גם ברבעון הנוכחי הצליחה החברה, המנוהלת על ידי דורון גרסטל, להפתיע את המשקיעים ולעקוף את התחזיות.

את הרבעון השלישי של 2019 סגרה פריון עם הכנסות של 65.8 מיליון דולר - כ-15% יותר מהרבעון המקביל ב-2018. בשעה שהכנסותיה מפרסום התכווצו ב-18% ל-21.6 מיליון דולר, שיתוף הפועלה שלה עם מנוע החיפוש בינג של מיקרוסופט הוביל את החברה לשיפור של 43% בהכנסות מפעילות החיפוש - שהצטברו ל-44.2 מיליון דולר.

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת נותר יציב - כ-11 מיליון דולר - והעובדה שהחברה לא ביזבזה אותו על רכישות כושלות, כפי שנהגה לעשות בעבר, הובילה לכך שכיום היא מחזיקה בקופת מזומנים 52 מיליון דולר. בניכוי חובות לבנקים בשווי 18.5 מיליון דולר, המזומנים נטו מסתכמים ב-33.5 מיליון דולר. לפי חזון ההנהלה, המזומנים יאפשרו לחברה להשקיע בעתיד בתחום הבינה המלאכותית. בשורה התחתונה, פריון הציגה רווח נקי של 11 סנט למניה - כ-2.9 מיליון דולר - לעומת רווח של 8 סנט למניה (2.2 מיליון דולר) במקביל.

בעוד פריון מציגה תוצאות חיוביות, הפעילות בתחום החיפוש הובילה לא מעט ממתחרותיה לקרוס - בגלל שינויים שכפתה גוגל , שהשמידו את התעשייה שפעלה בעבר בתחום.

הסמל של בינג, מנוע החיפוש של מיקרוסופט
הסמל של בינג, מנוע החיפוש של מיקרוסופטצילום: CHINA STRINGER NETWORK/רויטרס

גרסטל אומר כי "התוצאות הכספיות ברבעון השלישי הן תוצאה ישירה של ההשקעות הטכנולוגיות והאסטרטגיות שביצענו עבור הרחבה והתאמה של מוצרינו לצורכי הלקוחות. יכולתנו לספק סל פתרונות מגוון לאתרי תוכן, פלטפורמות חיפוש ורשתות חברתיות איפשרה לפריון ליהנות ממעבר של תקציבי פרסום של מותגים וסוכנויות פרסום לפלטפורמות וערוצים שונים.

גרסטל הוסיף כי "מינוף יכולות ופתרונות חדשים בפעילויות החיפוש, פנייה לספקי מדיה חדשים, הגדלת מספר החפשנים הייחודיים בבינג וייעול המוניטיזציה מתנועה זו שיפרו את הרווחיות ותזרים המזומנים של החברה.

"אנו ממשיכים להרחיב ולהוסיף יכולות טכנולוגיות לפתרון המיתוג הדיגיטלי המסונכרן שלנו. אנו מציעים כלים יעילים מבוססי בינה מלאכותית וניהול תהליכי עבודה המאפשרים ללקוחותינו לממש את מטרותיהם. מאמצי הפיתוח שלנו מתקדמים כמתוכנן, ואנו צופים להשיק מוצר חדש וכולל במחצית הראשונה של 2020". 

הנהלת החברה צופה לסיים את 2019 בטווח העליון או מעל לתחזית ה-EBITDA המתואם שמסרה ברבעון הקודם - 27-25 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ